Dışarıda ailece yemek yemek için fikirler

Aile
11/12/2019
Aile yemekleri düzenlemek ve çocuklarının gerçekten yemek yemesini sağlamak bir annenin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri. Bahar ve yaz ayları yaklaştıkça, yemek yemeyi dışarı taşımak için yepyeni fikirler de beraberinde geliyor.

Piknik yapmaktan, pankeklerle balkon sefası yapmaya kadar dışarıda yemek yemeyi eğlenceli kılmak için öneriler hazırladık. 

  1. Piknik yapmak için geceden hazırlanmanıza gerek yok. Günlük bir gezi de yapabilirsiniz. Çocukların en sevdiği malzemelerle hazırlanmış sağlıklı sandviçler, atıştırmalıklar, ev yapımı içecekler ve tabii ki en sevdiğiniz yer. Caddebostan Sahili ya da Yıldız Parkı?  
  2. İşi biraz daha ileri taşımak isterseniz pikniği tek gecelik bir hafta sonu tatiline dönüştürebilirsiniz. KadınlarBilir.com'da hafta sonu tatili için önerilerimize göz atın! Doğayla baş başa kaldığınızda çocuklarınızla kozalak ya da deniz kabuğu toplamayı unutmayın. Belki daha sonra bunlarla güzel boyamalar yapabilirsiniz.
  3. Eğer bahçeniz ya da balkonunuz varsa, akşam yemeğini burada yiyin. Birkaç battaniye ve yastıkla birbirinize hikayeler anlatabilir ya da televizyonu (varsa projektörünüzü) dışarı taşıyarak keyifli bir sinema gecesi yapabilirsiniz. Patlamış mısır da film izlemenin olmazsa olmazı tabii!
  4. Eğer birlikte yiyebildiğiniz tek öğün kahvaltıysa, dışarıda yapın. İlla ki bir yere gitmeniz gerekmiyor. Kendi hazırladığınız malzemelerle hafta sonu parkta güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. 

Bunlar bizim fikirlerimiz. Sizin dışarıda yediğiniz yemeklerle ilgili anlatmak istedikleriniz var mı? Paylaşın...