Eğitimle genc kızların oguvenini arttırmak

Genç kızların yarısından fazlası ergenlik döneminde özgüven kaybı yaşıyor ve ergenliği yaşamlarının en özgüvensiz dönemi olarak geçiriyorlar.

Regl döneminin başlamasıyla birlikte genç kızların yarıdan fazlası ergenlik döneminde özgüven kaybı yaşıyor ve ergenliği yaşamlarının en özgüvensiz dönemi olarak geçiriyorlar. Bunun temel sebeplerinden biri bilgi eksikliği. Orkid bunu değiştirerek ergenliği genç kızlık döneminden erişkinliğe geçişe hazırlanılan bir dönem olmasını istiyor. 

Orkid Ergenlik ve Özgüven Eğitim Programı, ücretsiz eğitim kaynakları ve deneme ürünleriyle kızlara, eğitmenlere ve ailelere 30 yılı aşkın süredir destek olarak, ergenlikte karşılaşabilecekleri değişimlere karşı genç kızları hazırlıyor ve bu değişimlerle başa çıkmaları için yardım ediyor. 

UNESCO tarafından desteklenen ve 500 bini aşkın eğitimcinin katıldığı program her yıl yetmişten fazla ülkede 17 milyon genç kıza ulaşıyor.

Eğitime olan yenilikçi yaklaşım, eğitimcilerin öğrencilere ülkelerin ihtiyacına göre en iyi şekilde erişmelerini sağlarken, her ülkeye özel olarak hazırlanmış malzemelerle içeriğin farklı bağlam ve kültürel çeşitliliğe duyarlı olmasını sağlanıyor.

Eğitimle genc kızların oguvenini arttırmak