Misafir Ağırlama Tüyoları

Aile
6/01/2020
Evinize misafir davet etmek onlara uyuyacak rahat bir yer sağlamaktan ibaret değildir, bu kalışlarını unutulmaz kılmalısınız. Onlara misafir olmalarından duyduğunuz mutluluğu hissettirmelisiniz. Burada bunu nasıl yapabileceğinize dair tüyolar var. Bu tüyolar ile evinizi hiç terk etmek istemeyebilirler.

Ferah bir dekorasyon

Rahatlık, ferahlık ve kokular, tanıdık olmayan ‘ıvır zıvır’ ile dolu yeni bir ortama kıyasla çok daha yatıştırıcıdır (sizin için değerli olan bir şey, başkaları için ıvır zıvır olabilir). Basit bir vazoya tek bir çiçek demeti yerleştirin, hoş bir saat ve bir dizi kitap veya misafirinizin zevklerine uygun müzikleri de ekleyin. Ayrıca hoş kokulu mumlar da koyun ve her şeyin kalıcı ferah kokulu olmasına dikkat edin. Odaya misafirleriniz için su ve bir iki atıştırmalık koymayı da unutmayın.

Oda, dolap ve şifonyer

Misafir odasını dikkatli bir şekilde seçin ve dolap ile şifonyer için yeterince alan bulunduğundan emin olun. Çok sayıda askı ve boy aynası koyun. Üzerinde kağıtlar ve bir kalem olan bir masa da her zaman hoştur.

Doğru yastık ve nevresim

Ütülenmiş pamuklu veya keten çarşaflar kullanın. Hem ince hem kalın örtüler bulundurun. Çarşaflarınız kalıcı ve rahatlatıcı bir kokuya sahip olabilir. Dikkat edin, hoş kokulu yeni yataklarından ayrılmak istemeyeceklerinden, kahvaltıya geç kalabilirler.

Sıcaklık katın

Soğuk aylarda sizde kalan misafirleriniz için yumuşak ve harika kokan ekstra battaniyeler bulundurun.

Banyo

Banyo ortak kullanılıyorsa, misafirinizin eşyaları için yer açın, temiz ve harika kokan yumuşak pamuk havlular koyun. Lüksü sıcaklık ve samimiyet ile birleştirmek sizin için bir sihir yaratabilir.

Güzel bir kokunun yardımı neden bu kadar önemli, biliyor musunuz? Çünkü misafirleriniz yıllar geçse bile ne zaman bu kokuyu veya buna benzeyen başka bir hoş kokuyu koklasalar, sizin evinizde geçirdikleri harika zamanı hatırlayacaklar. Misafirperverliğiniz onların hayat boyu unutmayacağı mutlu bir hatıra olacak.