#KIZGİBİ - Durdurulamaz

Kızlara sınır koyuyor, onlara ne olup ne olamayacaklarını biz mi söylüyoruz?

Onları belirli roller içine mi hapsediyoruz? 

Bu soruyu sorduk ve aldığımız cevap şok ediciydi: Kızların r'si, toplumun -özellikle ergenlik çağında- kendilerini kısıtladığını düşünüyor, tam da kendine güvenlerinin yerle bir olduğu dönemde. Orkid, ergenlik çağı ve sonrasında kızların kendine güvenini yüksek tutmak için bir savaş veriyor!

Orijinal #KIZGİBİ sosyal deneyimiz, “kız gibi” teriminin anlamını hakaretten tamamen bir komplimana dönüştürerek kendine güveni arttırmak üzere bir diyalog başlattı. Ve şimdi, sizin de yardımınızla, bu diyalog dünyanın tamamını kasıp kavuran büyük bir harekete dönüştü. 

İşe hızla başladık ve durmak bilmiyoruz! Şimdi dünyadaki tüm kızları, onların sınırları yıkabilmeleri ve #KIZGİBİ durdurulamaz olabilmeleri için destekliyoruz. Yardımınıza ihtiyacımız var. Bize katılın. İzleyin, paylaşın ve tüm kızlara #KIZGİBİ durdurulamaz olmaları için destek verin.

Otuz yıldan fazla bir süredir, dünya çapındaki genç kızlardan milyonlarcasını, ergenlik ve regl dönemi hakkında, kendilerine güven duyabilmeleri için eğiterek güçlendirmeyi görev edindik—hem de ayın her gününde. Birlikte büyük bir değişikliğe imza atabiliriz. Durmayın!

#KIZGİBİ - Durdurulamaz