Bu yıl ailenize daha fazla zaman ayırın!

Aile
8/11/2018
Çamaşır, bulaşık, temizlik gibi konuların yeni yıl kararlarınızın arasında yer almadığını biliyoruz. Çünkü yeni yıl kararlarınızın şu konular üzerinde olacağını düşünüyoruz: “Arkadaşlarıma ve aileme daha fazla zaman ayıracağım.”, “Sevdiğim, önem verdiğim şeylere özellikle de kendime daha fazla zaman ayıracağım.” Şimdi birkaç tüyoyla daha net yardımcı olacağız size.

Her yıl bir kadın, bir anne, bir eş, bir arkadaş olarak birçok farklı role bürünüyorsunuz. Peki ev işlerine, işe, ebeveynliğe, öğrenmeye, kendinize, çocuklarınıza her bir gün ne kadar zaman ayırdığınızı hiç düşündünüz mü? Sevdiğiniz şeylere yeteri kadar zaman ayırıyor musunuz? Bu yıl yapacağınız şeyleri önem sırasına göre sıralamayı deneyin. Göreceksiniz hayatınız çok daha kolay hale gelecek.

En büyük amacınızı her zaman için görüş sahanızda tutun 

Hayatınızı kolay hale getirin ki ailenizle birlikte keyifli dakikalar geçirin, rahat bir aile hayatınız olsun. Rahatlık aklınızdaki tüm düşüncelerin en tepesinde yer almalı.

Not defteri edinin 

Haftalık ya da aylık programlarınızın, rutin yapılacaklar listenizin, aile takviminizin yer alacağı not defterleri işinize yarayacaktır. Bu defteri evinizin merkezinde bir yere konumlandırın ki tüm aile üyeleri kolaylıkla ulaşabilsin, kendi notlarını ilave edebilsin ve notları değiştirebilsin.

Haftalık toplanmalar 

Ailenizle birlikte minik toplantılar yapın. Bu toplantılarda önemli günleri, görevleri, konuşmak ya da tartışmak istediğiniz konuları açıkça dile getirin ki hafta içi hiçbir şey sizi şaşırtmasın.

Tek başınıza değilsiniz 

Eğer ailenizden biri size yardım etmek istiyorsa, izin verin etsin.