Babalar Günü için fikirler

Aile
24/10/2018
Yeni bir Babalar Günü yaklaşıyor! Bu günü çok özel bir gün haline getirmek istemez misiniz? Bir KadınlarBilir üyesinin fikir ve önerilerini size ilham vermesi için paylaştık!

Hatırlayabildiğim kadarı ile Babalar Günü'nü hep kutlamışımdır. Kız kardeşim ve ben uyanır, babamıza koşarak sıkıca sarılır; kocaman bir öpücük verirdik. Onun için daima kendi hazırladığımız küçük hediyelerimiz olurdu.

Kendi ellerimizle yazdığımız bir kart veya okulda yapılmış küçük hediyelikler gibi... Babam bunlardan çok hoşlanırdı. Şimdi bile, zaman değişmiş olmasına rağmen, Babalar Günü'nü hâlâ bu şekilde kutluyoruz. Ayrıca bu özel günde babamızla muhakkak bir yemek yeriz.

Mesela, geçen yıl evde yaptığımız kurabiyeler vardı ve babam bunları çok beğenmişti (Bir çocuğun babasına yaptığı küçük jestler, bugünü özel kılmaya yeter!). Babalar Günü'nde siz de babanıza böyle küçük jestler yapmayı unutmayın! Onunla şahsen buluşma olanağınız yoksa bile, en azından bir telefon açmayı ihmal etmeyin.

Hatta en iyisi onunla baş başa veya diğer aile üyeleriyle birlikte yemeğe gitmek olacaktır. Siz de küçük hediyeler vermeyi seviyorsanız bazı önerilerim var: En sevdiği keki veya tatlıyı yapın, özel bir kart yazın ya da arabada, evde, ofiste dinlemesi için sevdiği şarkılardan oluşan bir albüm derleyin!

Çocuklarınız varsa, Babalar Günü'nü onlarla birlikte planlamayı unutmayın. Babanıza yatakta özel bir kahvaltıyı, bir keki veya en sevdiği akşam yemeğini birlikte hazırlamak bu fikirlerden yalnızca bazıları.

Ayrıca onu daha da mutlu etmek için hem kendiniz hem çocuklarınız adına bir hediye alabilirsiniz; o bu hediyeyi bir aile hediyesi olarak görecektir. Ne sevdiğine bağlı olarak, kolaylıkla bulunan sıradan kravatlardan; son teknoloji yeni bir Braun tıraş makinesine kadar çok çeşitli hediyeler seçebilirsiniz.

Babanızın ya da eşinizin yatağının başına ya da ofis masasına koyması veya bilgisayarda duvar kâğıdı olarak kullanması için güzel bir çerçevenin içinde bir aile resmi de hazırlayabilirsiniz. Ayrıca çocuklarınızın babalarına vermesi için birlikte kitap ayraçları, resimler ya da seveceğini bildiğiniz başka bir şey tasarlayarak küçük bir proje de gerçekleştirebilirsiniz.

Babalar Günü aslında diğer günler gibi sıradan bir gün ama babalarımıza onları ne kadar çok sevdiğimizi ve saydığımızı söyleyecek fırsatımız pek olmuyor. Bu günü onları ne kadar çok sevdiğinizi söylemek için mükemmel bir fırsat olarak kullanabilirsiniz!