Anneler Günü: Annenizin kalbini ısıtacak 8 hediye

Aile
8/11/2018
Anneler Günü için el yapımı hediyelerden, ellerinizle yaptığınız leziz yemeklere kadar listemizde birçok alternatif bulabilirsiniz. Annemizi kutladığımız bu özel günde, onu ne kadar çok sevdiğinizi bu anlamlı hediyelerle göstermeye ne dersiniz?

1. Nefis bir akşam yemeği

Birçok annenin istek listesinin başında “Bu akşam da yemek yapmayayım!” vardır. Kardeşlerinizle, kuzenlerle bir araya gelerek annenizin en sevdiği yemekleri hazırlamaya ne dersiniz?

Sofrayı hazırlamak ve bulaşıkları yıkamak görevlerini aranızda paylaşın. Bulaşıkları yıkarken Fairy Platinum Sıvı kullanın, böylece anneniz gözünü pırıl pırıl tabaklardan alamayacak!

2. Ev yapımı trüf çikolatalı

Annenize, şık kutusuyla ev yapımı çikolatalı trüf hazırlamaya ne dersiniz? 350 g siyah çikolatayı, 5 çay kaşığı krema ile çikolata eriyene kadar karıştırın. Ocaktan alıp içine bir iki damla vanilya ekstratı ekleyin. Buzdolabında 2 saat beklettikten sonra, küçük toplar yapın. Bu topları dövülmüş ceviz ya da fındık, kakao tozu ya da Hindistan cevizi ile süsleyin. Bir kutuyu ince servis peçetesiyle doldurun. Trüfleri ekleyip, kurdelelerle süsleyin. Ortalık biraz kirlenebilir ama Ariel 3’ü 1 arada kapsül deterjan ile leke derdiniz olmasın. Giysilerinize ve önlüğünüze eski temizliğini kazandırmak için çamaşır makinesine atın.

3. Kır çiçekleri

Birini etkilemenin en güzel yollarından biri de çiçeklerdir. Çocuklarınızla birlikte kırlara gidin ve baharın en güzel çiçeklerini renklerine göre toplayın. Yeşillikleri de tonlarına göre seçerek güzel bir buket yapabilirsiniz. Hatta kurumuş değişik otlardan bile anneniz için romantik bir aranjman hazırlamanız mümkün!

4. Uyku yastığı

Anneler Günü için el yapımı hediyeler arasında favorimiz uyku yastıkları. İçine şifalı bitkiler koyacağınız bir yastığı hazırlamak çok kolay. Eski bir yastık kılıfını alın, istediğiniz şekilde kesip biçin. Lavanta, biberiye gibi güzel kokan ve sakinleştirici bitkilerle doldurun. Üzerine de isminin yazılı olduğu kumaştan bir etiket dikin.

5. Fotoğraflı kupa

Annenizin torununu kucağına aldığı ilk gün, ilk doğum gününüz, yürüyemeye başladığınız zaman gibi anların fotoğraflarını kupaya bastırabilirsiniz! Torununun kupadaki fotoğrafına bayılacak!

6. Çerçeveli resim ya da fotoğraf

Çocuğunuzun ilk parmak boyama eseri ya da güzel bir kasabayı resmeden gerçek bir sanat eseri! Birini seçin ve annenize hediye edin.

7. Origami kalp

Origamiden bir sürü kalp yaparak bir kutuya koyun ve içine de ona karşı duygularınızı anlattığınız bir mektup yazın!