Aile ile yolculuğu eğlenceli hale getirmenin yolları

Aile
24/01/2020
Herkesin sevdiği bir aile tatili yaratmak mümkün. Biraz ön hazırlık ile tatili herkes için stressiz hale getirebilirsiniz.

İşte aile tatilini herkes için eğlenceli kılmanın 5 ipucunu keşfedin.

  1. Planlama sürecine herkesi dahil edin. Çocuklara internette araştırmaları için fikirler verin. Sonra hep birlikte olası tatil yerlerini birlikte tartışın. Aile bireylerinin tatil planının bir kısmından sorumlu olması herkesi mutlu edecektir.
  2. Bir daire kiralamayı düşünün. Otelde kalmak yerine kısa dönem dairelere ya da apart otellere bakın. Göreceksiniz ki orta karar bir otelle aşağı yukarı aynı para. Ama mutfak olduğu için dışarıda yemektense evde yemek yapabilirsiniz. Ayrıca herkesin ayrı bir odası olabileceğini bilmek de güzel.
  3. Tatilde de piknik yapabilirsiniz. Piknik gittiğiniz her yerde yapabileceğiniz bir etkinlik. Sahile inerken markete uğrayın, ekmek, peynir, meyve, içecek alın ve sandviçler hazırlayın.
  4. Günlük tutmaları için çocukları teşvik edin. Yanınızda defter ve kalemler götürün. Tatilde başlarına gelenleri yazmaları için onlara bu “Tatil Günlüğünü” verin. Eve döndüğünüzde çektiğiniz fotoğrafları da bastırarak tatil günlüğünüze birlikte ekleyin. Böylece hep hatırlanacak bir tatil yapmış olacaksınız.
  5. Ailece hatırlanacak bir etkinlik yapın. Birbirinizi ne kadar sevdiğinizi hatırlamanın en güzel yolu anlamlı bir etkinliktir. Şelaleden dilek parası atmak kadar basit bir şey bile o günü ölümsüz kılabilir.