Yaratıcı Fotoğraflar Çekmenin 6 Yolu

Aile
8/04/2020
Okulun ilk gününde çocuklarınızla çekeceğiniz fotoğrafların yaratıcı ve özel olmasını ister misiniz?

Güzelce taranmış saçlar, dikkatle hazırlanmış sırt çantaları ve tabii ki pırıl pırıl okul kıyafetleri... Peki siz öğretmenleri ve arkadaşlarını tekrar görmek için heyecanlanan çocuklarınızın en güzel anlarını fotoğraflamaya hazır mısınız? Hadi, en güzel kareleri yakalamak için ipuçlarımıza göz atın:

Zorlu çamaşır lekelerinden kolayca kurtulmak için Ariel 3'ü 1 arada deterjan ile tanışın.

1. Doğallığı yakalayın

Çocuklar poz vermeyi çok severler ama onları en doğal halleriyle yakalamak samimi fotoğraflar elde etmenizi sağlayabilir. Örneğin okula yürürken sizin elinizi tuttuğu anda ya da sizinle konuşurken doğal bir kare yakalayabilirsiniz. Hatta ayakkabılarını bağladığı saniyeyi bile fotoğraflayabilirsiniz. Okula ulaştığınızdaysa çocuğunuzun arkadaşlarıyla tekrar buluşma anı neşeli bir kare yakalamanıza yardımcı olabilir.

2. Keyif aldıkları anlar...

Her çocuğun en çok sevdiği bir ders, kitap ya da bir konu muhakkak vardır. Örneğin çocuğunuz bir kitap kurduysa onu kitaplarla; bilime ilgisi varsa gözlüklerle çekebilirsiniz. Eğer futbol, basketbol gibi sporlara meraklıysa topla ya da formayla çekebilirsiniz.

3. Kendi çerçevenizi hazırlayın

Okul başlamadan önce birlikte bir fotoğraf çerçevesi hazırlayın. Üstelik birlikte renklendirebilir, hatta üzerine çeşitli mottolar yazabilirsiniz. Çocuğunuzun okulla ilgili en çok sevdiği şeyleri fotoğraflayıp çerçeveye asabilirsiniz. Son olarak kocaman gülümsediği bir anı fotoğraflayın ve çerçeveye yerleştirin.

4. Önce/Sonra

Okul hazırlığı bittikten sonra bir fotoğraf çekin. Saçları düzgünken, bembeyaz tişörtü lekelenmeden, dişleri fırçalanmışken… Sonra eve geldiğinde bir fotoğraf çekin; eğlenceli bir günün onun üzerinde bıraktığı etkilerle birlikte... Renkli kalem lekeleri, dağınık saçlar ve oynamaktan yorulmuş halini fotoğraflayın.

5. Eğlenin!

Çocuklarınız eğlenceli pozlar verirken siz de kendinizi bu eğlenceden mahrum bırakmayın ve ona eşlik edin. Böylelikle onun heyecanına ortak olabilir, rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Tabii bol neşeli ve unutulmaz bir gün geçirmeyi de garantilemiş olursunuz.

6. Aile üyelerini dahil edin

Birlikte geçirdiğiniz uzun ve eğlenceli bir tatil sonrası çocuğunuzu okula göndermek duygusal bir an yaşamanıza neden olabilir. Eğer çocuğunuzu okula siz götürecekseniz, babasıyla geçirdiği anı fotoğraflayabilirsiniz. Okulda vedalaşırken de başka bir anneden size fotoğraflamasını isteyebilirsiniz. Bu fotoğraflar ileride birlikte bakıp güleceğiniz tatlı anılar olacak!

Siz okulun ilk gününde nasıl fotoğraflar çektiniz, neler yaşadınız? Tecrübelerinizi diğer annelerle paylaşın.