Çocuklarla doğa yürüyüşü

Aile
9/11/2018
Bu ipuçlarıyla küçük kâşifiniz doğa bilgisi ve egzersiz konusunda birçok şey öğrenebilir.

Çocuklar dışarıda vakit geçirmeye bayılır. Artık saklambaç oynamaktan sıkıldılarsa, onları vahşi doğayla tanıştırmanın vakti gelmiş demektir. Keşfedilmeyi bekleyen koca bir dünya var dışarıda. Birçok parkta yürüme yolları bulunur. Parka gitmeye üşeniyorsanız bile, bulunduğunuz muhitin ara sokaklarında gezin. Dışarı çıktığınız ve çevrenizi incelediğiniz sürece hem kendiniz hem de çocuklar için harika bir şey yapıyor olacaksınız. Bu ipuçlarına göz atarak çocukları nasıl eğlendirebileceğinizi keşfedin.

Bu deneyimi bir eğitime dönüştürün

Çıkmadan önce sadece yürüme yolu değil doğal açıdan da zengin bir park bulun. Doğal yaşamı gözlemleyebileceğiniz gizli patikaları da olan büyükçe bir orman seçebilirsiniz. Bazı müze bahçelerinde ağaçların isimleri ve anavatanları da yazar. Bunları not edebilirsiniz.

Dikenler, ısırgan otu, kene, akrep, yılan ya da sivrisinek gibi şeylere de hazırlıklı olun. Bilek kısımları yürüyüş botlarının ya da çorabın içinde kalmalı. Böylece ısırıklara ya da dikenli bitkilere karşı önlem almış olursunuz.

Güneş ister olsun, ister olmasın muhakkak güneş koruyucu krem sürün. Ayakkabılarınızın rahat olması çok önemli. Sırt çantanızda yeterince su ve sağlıklı atıştırmalıklar da bulunsun. Kimsenin susuz kalmasını istemezsiniz. En önemlisi her zaman çocuklara göz kulak olabileceğiniz bir nokta seçin. Heyecanları yüzünden fazla hareketli olabilirler ve peşlerinden koşmak yorucu olabilir. Ayrıca mutlaka ilk yardım değeri taşıyan malzemeler getirin, hiç olmazsa yara bandı!