Olimpik Anneler Hareketi nedir?

Olimpik anneler hareketi nedir?

Olimpik Anneler, Türkiye’de çocukların sporla büyümesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla P&G ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile birlikte oluşturulmuş, spora önem veren anneler tarafından başlatılan bir sivil toplum hareketidir.


Sporun birçok faydasına rağmen, Türkiye’de çocukların spor yapma oranı oldukça düşük. Sadece 10 çocuktan 1’i düzenli ve bilinçli şekilde spor yapıyor. Olimpik Anneler'in ortak hedefleri ise; Türkiye’de çocuklarını sporla büyüten anne sayısını arttırmak.

Araştırmalar gösteriyor ki, çocuklar düzenli şekilde spor yaptıklarında;

  • Fiziksel Olarak Güçleniyor ve daha sağlıklı oluyorlar.
  • Hayatlarına kattıkları disiplin sayesinde derslerinde
başarıyı yakalıyorlar.
  • Kazandıkları özgüven sayesinde, gelecekleri olumlu yönde etkileniyor.

Olimpik Anneler Hareketinin Amacı

Bugün ve gelecek nesiller için bireylerin yaşamlarını iyileştirmek hedefi ile spora yönlendirmek, yürüttüğümüz tüm çalışmalar ile bu farkındalık ve bilinci oluşturmaktır.

Olimpik Anneler Hareketinin Vizyonu

Türkiye’nin Spor Haritası araştırmasıyla ortaya çıkan tablodaki spor yapma alışkanlığı sonuçlarını önümüzdeki 4 yıl içerisinde yukarı çekebilmek ve gelecek nesillerin sporla büyümesine katkı sağlamak.

Olimpik Anneler Hareketinin Misyonu

Sporun çocukların hayatına kattığı fiziksel ve mental yararların sözcülüğünü yaparak sosyal farkındalık oluşturmak ve anneleri çocuklarını sporla büyütmeleri için teşvik etmek.

Ben Nasıl Olimpik Anne Olabilirim?

ÇOCUĞUNA SPOR YAPTIRAN HER ANNE, OLİMPİK ANNE’DİR.

Siz de çocuklarınızı spor yaptırarak büyütün ve bir Olimpik Anne olun. Bunun için çocuğunuzun yaşına ve bedenine en uygun sporu araştırarak onu doğru yönlendirmeniz çok önemlidir.

Bu bilinçten yola çıkarak, alacağınız her P&G ürünüyle, Türkiye’de daha fazla çocuğun sporla büyümesine katkıda bulunabilirsiniz.

Biz Olimpik Anneler ve P&G olarak, Türkiye’nin birçok ilini dolaşarak, çocuklarımızın sporla büyümesi için, o illerdeki ihtiyaçları tespit ederek destekte bulunuyoruz.

Kişisel bilgilerinizi onaylayın

Talebinizi tamamlamak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

bende yazın dışarı da kışın evde egzersiz yapmaya gayret ediyorum

  • Şikayet et

spora önem veriyorum ve gercekten cok faydalı oldugunuda biliyorum cocugumun hangi spor dalında başarılı oucagını bilmiyorum bır kac tanesını bütcemiz yettıkce denedık ama olumlu sonuc alamadık olumlu sonuc aldıklarımızında fiyatı cok yüksek geldı bıze yardımcı olabılıceyınız uygun spor yapabılıceyimiz yerler varsa bilgi verirseniz cok sevınırız

  • Şikayet et

Merhaba bende bir olimpik anne olarak iletişim kurmak istiyorum

  • Şikayet et

Cocuklarimin cok istemesine ragmen spor egitimi verilen yerlerin ucuk rakamlari yuzundrn mahrup kaliyorlar insallah ilerki yillarda daha duzenli spor yapabilecekleri ortamlar olur

  • Şikayet et

Umarım en yakın zamanda malatyada bir şube açarsınız

  • Şikayet et