Sizi neşelendirecek 4 güzel fikir

Aile
24/10/2018
Gününüz kötü mü geçti? İçinizi ısıtacak tarifler ister misiniz? İşte buradalar…

Sihirli sıcak çikolata

Hüzünlü öğleden sonralarında mükemmel bir dosttur sıcak çikolata. Sizi baştan aşağı rahatlatır, yapımı kolaydır, beş dakikada yapılır ve her şeyin ötesinde çok lezzetlidir. İçine sevginizi ve enteresan başka lezzetleri de katabilirsiniz: Balkabağı ezmesi, nane şekeri ve anason sıcak çikolatayı her zamankinden farklı bir lezzete büründürebilir. Kazara dökmekten ve kalacak lekelerden korkmayın. Ariel 30 derecede ve tek yıkamada bile sıcak çikolata lekesinden sizi kurtaracak güçtedir.

Sıcak çoraplar

Ayaklarınız renkli, sımsıcak bir çorabın içinde, arkanıza yaslanmış oturuyorsunuz kanepenizde ve elinizde de güzel mi güzel bir kitap var. İşte kendinizi rahat ve hayata müteşekkir hissedeceğiniz o anlardan biri. İnsan böyle bir anda rahatsız edilmek, dikkatini başka bir şeye vermek istemez. Telefonunuzu kapatın, masanın üzerine birkaç peçete koyun, ayağınıza kalın, yumuşak bir çorap geçirin... Çünkü üşüyen ayaklar kadar rahatsız edici bir şey olamaz. Üşüyen ayağınızın dağıttığı dikkati kitapta toplamak imkansızdır. Ariel çamaşır deterjanı sayesinde kanepede uzandığınız yerden, içeceklerinizi alacağınız mutfağa terliksiz yürümekten korkmazsınız. Nasılsa Ariel sizin için çoraplarınızı tekrar tekrar temizler.

Evde spa

Evinizde, özellikle banyonuzda daima birkaç güzel kokulu mum ve banyo köpüğü bulundurun. Çünkü bu ikisi sayesinde banyonuzu bir anda beş yıldızlı bir spa salonuna dönüştürebilirsiniz. Rahatlamak ve tazelenmek için mükemmel bir ortam. Konfor nerede olduğunuzla değil, ruh halinizle ilgilidir. Işıkları kısın, bir mum yakın, en sevdiğiniz müziği açın ya da kendinize önceden spa için bir şarkı listesi hazırlayın. Pencereyi hafifçe açın ki mum kokusu banyoya yayılabilsin. Eğer küvetiniz varsa suyla doldurup anın keyfini çıkartın. Fakat bir öğleden sonra spa keyfi yaşamak için küvete ihtiyacınız yok, salonunuzda da yapabilirsiniz bunu. Kanepenize birkaç yastık koyun, üzerine yumuşak bir örtü serin, sıcak ve pofuduk bir battaniye alın ve güzel, temiz bir koku kaynağı bulun. İşte bu kadar!

Film zamanı

Film seyretmek daima iyi bir fikirdir, çünkü kalbinizin ve neşenizin arzu ettiği bir hikayeyi seçme lüksüne sahipsinizdir. Kült bir film mi, yoksa bir romantik komedi mi istersiniz? Uzak, sıcak bir memlekette geçen bir macera filmine ne dersiniz? İçinizi rahatlatıp, iyi şeyler düşündürecek bir film de olabilir. İyi bir filmin en iyi tarafı insana her zaman iyi gelmesidir: Arkadaşlarla, sevgilinizle ya da tek başınıza seyredebilirsiniz. Ev işlerini, yapmak zorunda olduklarınızı, özellikle de çamaşırı unutun... Bu sonuncusunu Ariel sizin için halleder...