Merve Özkaynak ile özel günler için hazırlanma teknikleri

Aile
24/10/2018
Önemli günler öncesinde kusursuz görünmek ve adından söz ettirmek isteyenlerin en az 1 hafta öncesinden bakım ve hazırlanma programına başlaması yerinde olur.

Özel davetlerden önce her detayı düşünmek ve ona göre hazırlanmak özen ve planlı olmayı gerektirir.

Hiçbir detayı atlamamak adına yapılacak hazırlıkları not almak, bakım ve güzellik ritüelleri için randevuları önceden halletmek size zaman kazandırır.

İşte özel günler için hazırlanma teknikleri; 

1. Kuaförünüze uğrayın

Özel günlerden yaklaşık 1 hafta önce kuaföre uğrayıp saçlarınıza yeni bir şekil vermek, bakımını yaptırmak ve boyatmak önemlidir. Kendinizi o gece rahat hissedeceğiniz bir modele yönelmenizde fayda var. Saç rengi konusunda ise daha önce denediğiniz bir rengi tercih etmeniz sizi memnun etmeyecek sonuçlar almanızı önler. Saç uçlarınıza bakım yaptırmak saçlarınızın daha parlak ve canlı görünmesine yardımcı olur. Kuaförünüze özel gününüzde yaptırmak istediğiniz saç modelini danışarak küçük bir prova da gerçekleştirebilirsiniz. Böylece son gün herhangi bir aksilikle de karşılaşmamış olursunuz. 

2. Spa merkezini ziyaret edin

Davetinizden yaklaşık 3 gün önce bir spa merkezine giderek cildinizdeki ölü hücrelerden arınabilirsiniz. O gece kusursuz görünmenin en önemli yollarından biri cildinizin ışıl ışıl parlamasıdır. Bu nedenle peeling ve kese bakımıyla ölü derilerinizden arınırken rahatlatıcı bir masaj ile hem kaslarınızı rahatlatabilir hem de bakım yağlarıyla vücudunuzun parlamasını sağlayabilirsiniz. 

3. Manikür-pedikürcünüzden randevu alın

Özel gecenizden 2 gün önce el ve ayak bakımınızı unutmamalı ve o gece kusursuz görünmek için manikür ve pedikürünüze özen göstermelisiniz. El ve ayak bakımının yanında rahatlatıcı masaj yaptırmak da size kendinizi iyi hissettirecektir. Kıyafetinize uygun bir oje rengi seçerek el ve ayak bakımınızı sonlandırabilirsiniz. Dilerseniz kalıcı manikür ve pedikür yaptırarak tırnaklarınızın daha uzun süre bakımlı ve hoş görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Yaz aylarında verilen bir davete hazırlanıyorsanız 1 hafta önceden iki seans solaryuma girmek sizi daha bronz ve ışıltılı bir tene kavuşturur ve kıyafetinizin içinde daha göz alıcı görünmenizi sağlar.
  • Makyajınızda doğal bir stil seçmeniz daha kolay hazırlanmanızı sağlar. Makyajınızı mutlaka eyeliner sürerek tamamlayın ve dikkati gözlerinizde toplayın.
  • Kıyafet konusunda 1 hafta önce son provaları bitirerek üzerinize tam oturan bir model seçtiğinizden emin olun. Davete 2 saat kala makyaj işlemi tamamlandıktan sonra kıyafetinizi giyerek geceye hazır hale gelebilirsiniz.