Kendinize en azından günde 30 dakika ayırın

Aile
24/10/2018
Eğer ne yapacağınızı bilmediğiniz yarım saatiniz varsa, bu vakti kendinize ayırın ve rahatlamaya çalışın…

Yarım saat... Kulağa pek uzun bir zaman gibi gelmiyor değil mi? Fakat basit ya da zor işlerin oluşturduğu büyük tablonuza bakınca, işten eve, alışverişe, mutfağa, çamaşır yıkamaya, çocuklara yemek hazırlamaya kadar, kendinize 30 dakika ayırmak birden imkansız gibi görünmüyor mu? Bu programınızda kendinize vakit ayırmak sizi rahatlatacak ve her şeyin dahaş kolay ilerlemesini sağlayacak.

Yüzünüze özen gösterin

Nemlendirici bir yüz maskesi kullanın. Biliyoruz, kulağınıza klişe geliyor ama sizi inanılmaz rahatlatacak. Ayrıca dışarı çıkmadan önce vaktiniz varsa yeni öğrendiğiniz bir makyaj ipucunu deneyin.

Kahvenizi özenle hazırlayın

Hazır kahve ya da poşet çaydan ziyade kahveyi gerçek çekirdekten çayı da demleyerek yapın. Tarçın kullanarak her iki içeceğe de farklı bir lezzet katabilirsiniz. Kahvenizi sıcak çikolata ile karıştırmayı da deneyebilirsiniz.

Mutlaka okuyun

En sevdiğiniz derginin sadece sayfalarında gezinmeye vaktiniz oluyor. Bir türlü okuyacak vakit bulamıyorsunuz. Mutfağınıza güzel bir sepet koyun okuyamadığınız makaleleri buraya yerleştirin. 

Yarım bıraktığınız kitaba her gün 30 dakika ayırmak bile çözüm olabilir.

Mektup ya da kartpostal gönderin

Kaybolmuş bir sanat! Artık kimse mektup ya da kartpostal göndermiyor. Ama alan kişi için ne kadar hoş olacağını tahmin edebilirsiniz. Uzaktaki bir arkadaşınıza sürpriz yapın!

Hedef belirleyin

Eğer uzun süredir yapılacaklar listenizde olan şeyler varsa ve yapamıyorsanız, gözden geçirmenin tam sırası. Kısa bir tatil planlamak, bir kursa yazılmak, boyalar almak gibi...


Her ne yapacaksanız yapın aklınızda 30 dakika olsun... Bu kaçışların amacının rahatlamanız olduğunu unutmayın. Tek ihtiyacınız olan biraz zaman olabilir!