İki aşamalı ev işleri

Aile
25/03/2021
Çocukların okulu başladı, o zaman yıla güzel bir başlangıç yapın ve onlarla kaliteli zaman geçirmeye çaba gösterin. Ev işlerini yapış şeklinizi değiştirerek haftada 30 dakika kazanmak ister misiniz? İşte 5 iyi fikir!

 1. İyi bir çalışma yöntemi geliştirin = kazanılmış 8 dakika
  Oda-oda, yüzey-yüzey: Aynı yerleri iki defa temizlemenin önüne geçmek için soldan sağa ve yukarıdan aşağıya doğru çalışın; en fazla toz ve kirliliğin olduğu yüzeyle bitirin.
 2. Aşamalı olarak çalışın = kazanılmış 5 dakika
  Evin tozunu almakla başlayın: Mobilyalar, süs eşyaları vb. Kanepenin üzerindeki kırıntılar için elektrik süpürgesini kullanın. Daha sonra yüzeyleri temizlemeye geçin; bu nemli yüzeylerde tekrar kir birikmesini engeller.
 3. Enerjinizi koruyun = kazanılmış 5 dakika
  Temizlik ürünlerini elinizin altında kolay bir yerde bulundurarak enerjinizi çok fazla harcamayın. Bu ürünleri nerede saklayacağınızla ilgili hayal gücünüzü kullanın: Hasır sepetler, renkli kutular, hatta aynı zamanda banyo çöp kovası olarak da kullanılabilecek eski tip bir kova satın alabilirsiniz. Kısaca "ikisi bir arada" şeklinde düşünün, böylece evinizi çirkin temizlik ürünü şişeleriyle doldurmamış olursunuz.
 4. İşleri devredin = kazanılmış 5 dakika
  Ürünlerin sizin için işleri yapmasına izin verin: Temizlik ürününü püskürtün ve o işini yaparken siz başka bir işle meşgul olun.
 5. Organize olun = kazanılmış 7 dakika
  Evinizde merdiven olduğunda tüm zamanınız bunlara çıkmak ve inmekle geçer. Yalnızca bir çift ayakkabıyı almak için merdivenleri çıkmakla zaman kaybetmek yerine düzenlenecek veya ortadan kaldırılacak her şeyi merdivenlerin altına koyun ve bir defada yapın.

Ispanaklı narlı salata tarifi

Meyveli sütlaç tarifi