Hafta sonu tatilinin olmazsa olmaz bakım ürünleri

Aile
24/10/2018
Kısa bir tatil için yanınızda neler götürmelisiniz? İster iş için ister ailenizle gideceğiniz hafta sonu tatili hangi araçla gidiyorsanız gidin hafif bir çanta demek… Peki tüm o nemlendiricileriniz, göz temizleme kreminiz ya da makyaj malzemeleriniz ne olacak?

Masraf yapmadan yanınızda en sevdiğiniz bakım ürünlerini götürebilmeniz için işte önerilerimiz:

Temel ürünler

En temel malzemeler diş fırçası, diş macunu, deodorant, nemlendirici, törpü, şampuan ve saç kremi... Bunların seyahat boylarını fazla masraf yapmadan alabilirsiniz.

Deneme ürünleri biriktirin

Stil sahibi ve akıllı kadınların yapmadığı şey değil. Mağazalarda alışveriş yaparken mümkün olduğu kadar deneme ürünü isteyin. Hem yeni ürünleri denemiş olursunuz hem de kullandığınız ürünün seyahat boyu yoksa ya da daha masraflı olacaksa bu şekilde tek kuruş harcamadan yanınızda götürebilirsiniz.

En sevdiğiniz ürünün seyahat boyunu kendiniz yapın!

Eğer istediğiniz şampuanı hiçbir yerde bulamıyorsanız, seyahat için üretilen minik şişelerden alın ve şampuanınızı doldurun. Ya da otellerden topladığınız şampuan şişelerini kullanın. Eğer uçakla gidecekseniz ağzına kadar doldurmayın, basınçtan dolayı akma yapabilir. Bir de sakın cam şişeye koymayın.

Makyaj alışverişi yaparken alacaklarınızı bir gün seyahate de götürebileceğinizi unutmayın

Çevirerek açılan bir kalem alırsanız kalemtıraşa ihtiyaç duymazsınız. Bir gün rimelle yüzeceğinizi düşünerek, alırken suya dayanıklı olduğundan emin olun. Uzun süre dayanan ruj da aynı alışverişte aradan çıksın.

Böylece uçakta uyuyakalırsanız, uyandığınızda dudağınızda rujunuzla şıklığınızın bozulmadığına emin olursunuz. Dudak nemlendirici hem soğuk hem de sıcak havalar için şart. Kaliteli olanı tercih edin.

Hem dudaklarınız, hem tırnak etleriniz hem de soğuktan çatladığında burnunuzun kenarları için kullanabilirsiniz. Eğer vaktinizin çoğunu dışarıda geçirecekseniz, yanınızda güneş koruyucu bir krem de götürün.

Kısa tatillerin olmazsa olmazı makyaj temizleme mendilleri. Tüm paketi götürmek zorunda değilsiniz. Hava almayan kilitli buzdolabı poşetlerine her gün için iki tane koysanız yeter.

Bavul yaparken...

Eğer uçakla gidiyorsanız, makyaj malzemelerinizi en çantanızda götürün. Diğer malzemeleri bavulunuza atabilirsiniz. Saç için olan ve yüz için olanları küçük paketlere ayırın. Bu poşetler "muhteşem" görünmüyor olsa da, bavulunuzdaki minik boşluklara kolayca sığacak.

Asla unutmamanız gereken şey nedir? Bir ayna! Bazı otellerde makyaj yapmak için yeterli ışığı bulamayabilirsiniz. O yüzden cam kenarına gidip makyajınızı orada yapmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca kuruturken saçınızın arkasına da göz atmak isteyebilirsiniz.

Unutmadan...

Seyahat yapmanın ve seyahat esnasında muhteşem görünmenin de bir üslubu var. Birazcık planlamayla en sevdiğiniz güzellik ürünleri yanınızda olacak ve deneyiminizi kusursuz bir hale getirecek.