En iyi diş beyazlatma sağlayan diş macunları hangileridir?

Aile
13/09/2021

En iyi diş beyazlatma sağlayan diş macunları hangileridir? 

En yakın arkadaşlarınızdan birine dişlerinin daha beyaz olmasını isteyip istemediklerini sorun, büyük çoğunluğu evet diyecektir. Onlara en iyi beyazlatıcı diş macununun ne olduğunu tekrar sorun, her biri farklı bir cevap verecektir. Daha beyaz bir gülümsemeye sahip olmak, ambalajında  “beyazlatma özelliği” yazan herhangi bir diş macunu satın almaktan daha fazlasıdır. Gerçekte, nereye bakacağınızı veya neyi arayacağınızı bilmiyorsanız, piyasadaki en iyi beyazlatıcı diş macununu aramak bir mücadeleye dönüşebilir.

 

Beyazlatıcı Diş Macunu nasıl çalışır?

Yeni bir insanla tanıştığında insanların %50'sinin ilk önce gülümsemeye baktığını biliyor muydunuz? 

 

Peki, piyasadaki en iyi beyazlatıcı diş macununu bulmak için hangi kriterleri izlemelisiniz? 

 

En iyi beyazlatıcı diş macunu aramanızı kolaylaştırmaya yardımcı olacak birkaç örnek.

 

• Leke Çıkarma: Leke çıkarma özelliği olan diş macunları, mekanik olarak lekeyi parçalama (örn. Silikadan içerikli) ve kimyasal olarak lekeyi ortadan kaldırma (örn. sodyum heksametafosfattan) gibi fiziksel ve kimyasal eylemler kullanarak dişleri beyazlatır. Bu birleşik eylemler, diş minesi yüzeyindeki lekeyi bozmaya ve yok etmeye yardımcı olarak daha temiz, daha beyaz bir yüzeyi ortaya çıkarır. Birkaç beyazlatma ürününün faydaları bu tür eylemlere dayanır. Etkili beyazlatıcı diş macunları, mineyi nazikçe parlatan özel silika parçacıkları içerir. Birçok Oral-B ürünü, birinci sınıf beyazlatma için dişleri nazikçe temizlemek ve parlatmak için temizleme silisi ve özel beyazlatıcı silika kombinasyonundan oluşan ikili bir silika sistemi içerir.

 

• Leke Önleme: Kimyasal Leke Önleme, Oral-B diş macunlarında bulunan pirofosfatlar (Oral-B 3D White diş macunlarında bulunur) ve polifosfat (sodyum heksametafosfat) gibi fosfat teknolojileriyle mümkündür. Tartar oluşumunu da önleyen herhangi bir diş macunu veya temizleme teknolojisi aynı zaman da leke önleyicidir. Çünkü tartar dışsal leke oluşumuna katkıda bulunabilir. Tartar önleyici bileşenlerin örnekleri arasında pirofosfat ve polifosfat teknolojileri yer alır.

 

Sizin İçin En İyi Beyazlatıcı Diş Macunu Seçmek

En iyi beyazlatıcı diş macunları, ağız sağlığınızı iyileştirmeye yardımcı olmak için ek faydalar sağlarken gülümsemenizi beyazlatmaya yardımcı olur. Peki, sizin için en iyi beyazlatıcı diş macununu seçerken hangi özellikleri aramalısınız? Bazı beyazlatıcı diş macunları aşağıdaki ağız sağlığı sorunlarının önlenmesine de yardımcı olur.

 

• Antimikrobiyal: Antimikrobiyal diş macunları, aynı zamanda diş oyuklarına karşı önleyicidir ve hassasiyet faydaları sağlayan antibakteriyel bir madde olan stanöz florür içerebilir.

• Tartar kontrolü: Tartar kontrolü sağlayan diş macunları, dişlerde tartar oluşumunu önlemeye yardımcı olan pirofosfat içerebilir. Gelişmiş diş macunu formülasyonları, diş eti çizgisi üzerinde tartar ve leke oluşumunu önlemeye yardımcı olan sodyum heksametafosfat içerir.

  • Hassasiyet: Hassasiyet karşıtı diş macunları, stanöz florür dahil olmak üzere diş hassasiyetini durdurmaya yardımcı olacak farklı bileşenler içerebilir. Diş hassasiyeti yaşıyorsanız, en iyi beyazlatıcı diş macunu, diş hassasiyetini farklı seviyelerde tedavi ederken etkili bir şekilde beyazlatmak için birden fazla bileşen kullanabilir. 

 

En İyi Oral-B Beyazlatıcı Diş Macunu Seçenekleri

en-iyi-dis-beyazlatma-saglayan- dis-macunlari-hangileridir

Siz kendiniz için en iyisini istiyorsanız, Oral-B'nin devrim niteliğindeki en iyi diş beyazlatma özelliğine sahip diş macunu olan 3D White Brilliance 2 Adımlı Diş Macunu'nuyla gülüşünüzün nasıl ışıltılı bir şekilde beyazlattığını deneyimleyin. Benzersiz iki aşamalı bir sisteme sahiptir. Bu sistem, yüzey lekelerini mükemmel bir şekilde çıkarma, dişleri eşit şekilde beyazlatma, daha iyi ve daha uzun süreli leke önlemeye yardımcı olmak için farklı iki temel bileşenin birlikte çalıştığı bir sistemdir.

 

•  Adım 1 – Derinlemesine Temizlik Diş Macunu

•  Adım 2 – Beyazlatma 

Gülümsemenizi bembeyaz tutmak için ikisini birlikte kullanın.

 

* Günlük kullanımda 4 hafta sonra değerlendirildi.

 

Şimdi, gerçekleri konuşma zamanı. Araştırmayı yaptınız ve listenizi daralttınız, peki sizin beyazlatıcı diş macununuz hangisi olacak?

.