Diş fırçanız ağzınızı mı acıtıyor?

Aile
25/03/2021
Diş fırçanızı değiştirmek ağız sağlığınızı nasıl etkiler?

Ev eşyalarımızın çoğu değiştirme zamanı geldiğinde bize haber verir. Ampul çalışmayı bırakır, havlu kağıtlar biter; fakat bazıları, örneğin diş fırçalarımız, bu kadar açık ve net değildir.

Bu nedenle, klasik bir diş fırçası da kullansanız, şarj edilebilir bir diş fırçası da, diş hekimlerinizin üç ayda bir veya her mevsim diş fırçası başlıklarınızı değiştirmenizi önerdiğini bilmelisiniz.

Oral-B diş fırçaları ve Pilli Diş Fırçaları'nın size yeni bir diş fırçası almanız gerektiğini hatırlatacak Indicator® özelliği bulunuyor. Bir daha banyoya girdiğinizde, Oral-B diş fırçanıza bakın ve mavi kılları kontrol edin. Eğer renkleri solmuş veya fazla yıpranmışsa, büyük ihtimalle yenisini almanın zamanı gelmiş demektir.

Eski göründüğü zaman diş fırçanızı veya başlığınızı değiştirmeniz gerekmesinin nedenlerinden biri, bunun fırçaların dişinizi düzgün temizleyemediğinin bir göstergesi olmasıdır.

Üç ay boyunca kullanılmış bir diş fırçası başlığı, plak temizlemede yeni bir diş fırçasına gore büyük ölçüde daha az etkilidir. Ayrıca eski bir diş fırçası kullanmak ağzınıza sağlığınızı etkileyecek bakterileri davet edebilir. Bu, özellikle nezle ve grip sezonu için geçerlidir.

Ağzınız ve gülümsemeniz, günde en az iki kere temiz ve etkili bir fırçalamayı hak eder, bu yüzden eski bir diş fırçası kullanmamak için yapabileceklerinizi toparladık:

  • Alışverişe çıktığınızda, birkaç tane fazladan fırça başlığı alın. Fazladan başlığınız olursa, soğuk algınlığınız bittikten sonra veya alışverişe gitmeye zamanınız olmadığı bir dönemde fırçanızı değiştirmek çok daha kolay olur.
  • Kıllara dikkat edin, kıllar yıpranmışsa veya Oral-B'nin göstergeli diş fırçalarından kullanıyorsanız ve renk değiştirmeye başlamışsa, değiştirmenin zamanı gelmiştir.
  • Telefonunuza veya takviminize üç ayda bir diş fırçası başlığınızı değiştirmeniz gerektiğini hatırlatan bir alarm kurun.

Ağız kokusunun nedenleri nelerdir?

Braun Silk Epil ile Pürüzsüz Bir Cilt