Diş Fırçalama Testi

Aile
11/12/2019
Testi çözün ve ailenizdekilerin dişlerinin yeterince güçlü ve sağlıklı mı keşfedin!

İçtiğimiz içeceklerden, yediğimiz atıştırmalıklara kadar eskisine nazaran çok daha fazla asidik yiyecek tüketiyoruz. Bu dişlerin asit erozyonuna karşı daha fazla korunması anlamına geliyor. Meyve, meyve suyu, salata sosu gibi sıradan yiyeceklerdeki asit miktarı aile bireylerinin ağız ve diş sağlığını tehlikeye sokabilir. 

Buna rağmen diş macunlarının %90'ından fazlası diş minesi erozyonuna karşı yeterli korumayı sağlamıyor. Sonuç olarak da nüfusun %50'si* diş minesi kaybından etkileniyor, bir kısmı da her yıl diş minesinin %10'u kaybedebiliyor! 

*İngiltere, Bartlett 2013


1. Çocuklarınız en çok hangisini tüketiyor?

a- Peynir

b- Meyve

c- Konserve ürünler


2. Ekşi yiyecekleri ya da turunçgilleri ne sıklıkla tüketiyorsunuz?

a- Nadiren

b- Her hafta

c- Her zaman


3. Çocuklarınız en çok hangisini içer?

a- Süt

b- Su

c- Meyve suyu


4. Aileniz süt ürünlerini ne sıklıkla tüketir?

a- Sıklıkla

b- Bazen

c- Nadiren


5. Ailenizin yeme alışkanlıkları en iyi hangisi tanımlar?

a- Düzenli öğünler

b- Ara sıra atıştırma

c- Tüm gün atıştırma


6. Ailenizde diş hassasiyeti olan biri var mı?

a- Hayır

b- Bildiğim kadarıyla yok

c- Evet


7. Ailenizde diş gıcırdatan biri var mı?

a- Hayır

b- Evet

c- Çoğu ya da hepsi


8. Çocuklarınız dişlerini ne kadar süreyle fırçalıyor?

a- 2 dakika ya da daha fazla

b- 1-2 dakika arası

c- 1 dakikadan az


9. Aileniz ve siz diş hekimi kontrollerine ne sıklıkla gidiyorsunuz?

a- 6 ayda bir

b- Her yıl

c- Nadiren


10. Ne tür diş fırçası kullanıyorsunuz?

a- Elektrikli

b- Manuel

c- Diş fırçası kullanmıyoruz


Sonuçlar

A'lar çoğunluktaysa: Sınıfın en iyisi 

Ailesiniz diş mineleri güvende görünüyor, sayenizde! Ailenizin ağız ve diş sağlığı için akıllı seçimler ve yaşam tarzıyla en doğrusunu yapıyorsunuz. 

Size tavsiyemiz Ipana Pro-Expert diş macununa geçmeniz. Stanöz Florid Kompleksinden oluşan ve aside karşı dişleri koruyan Ipana Pro-Expert diş macunuyla daha sağlıklı bir ağız ve daha güçlü dişlere merhaba deyin! Diş hekimlerin en çok kontrol ettiği bölgeleri koruduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. 

*Plağa karşı korumada sıradan diş macununa kıyasla. **Aside karşı sıradan diş macununa kıyasla  

B'ler çoğunluktaysa: Çabanız dikkate değer

Ailenizin diş mineleri gayet iyi durumda ama biraz daha çabayla harikalar yaratabilirsiniz. Ailenin beslenme alışkanlıklarına ve diş fırçalama tekniklerine dikkat ederek büyük ilerleme kaydedebilirsiniz. 

Neden Ipana Pro-Expert diş macununu denemiyorsunuz? Stanöz Florid Kompleksinden oluşan ve aside karşı dişleri koruyan ipana Pro-Expert diş macunuyla daha sağlıklı bir ağız ve daha güçlü dişlere merhaba deyin! Diş hekimlerin en çok kontrol ettiği bölgeleri koruduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. 

*Plağa karşı korumada sıradan diş macununa kıyasla. **Aside karşı sıradan diş macununa kıyasla  

C'ler çoğunluktaysa: Gelişmeye açıksınız

Ailenizin diş mineleri korumak için birkaç değişime ihtiyacınız olabilir. Ama hiçbir zaman mükemmel bir gülümsemeye kavuşmak için geç değildir. Doğru diş ve ağız bakımı ve yaşam tarzıyla ailenizin diş minelerindeki gelişmeyi göreceksiniz. 

Ipana Pro-Expert diş macununa geçmeyi deneyin. Stanöz Florid Kompleksinden oluşan ve aside karşı dişleri koruyan Ipana Pro-Expert diş macunuyla daha sağlıklı bir ağız ve daha güçlü dişlere merhaba deyin! Diş hekimlerin en çok kontrol ettiği bölgeleri koruduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. 

*Plağa karşı korumada sıradan diş macununa kıyasla. **Aside karşı sıradan diş macununa kıyasla


Diş minesi koruma: Eksper ipuçları

  • Yemeklerden sonra dişlerinizi fırçalamadan önce 30 dakika bekleyin. Yemekten hemen sonra fırçalamak, gıdalardaki asit ya da şekerle yumuşayan diş minelerini erozyona uğratabilir.
  • Aşırı fırçalamaktan kaçının. Zamanlayıcısı olan elektrikli bir diş fırçayı edinmenizde fayda var. Çok sert fırça kılları olan fırçalardan kaçının.
  •  Yemeklerden sonra peynir yiyebilir ya da süt içebilirsiniz. Süt ürünleri gıdalardaki asidi nötralize ederek mine erozyonunu engeller.
  • Özel olarak tasarlanmış bir diş macunu kullanın. Bazı diş macunları diş minesini korumaya yönelik özellikler taşır. Ipana Pro-Expert ise çok daha fazlasını yapar!

Ipana Pro-Expert: Tüm aile için daha sağlıklı bir ağız ve daha güçlü dişler**

Ipana olarak ailenizin ağız ve diş sağlığına ne kadar önem verdiğinizi biliyoruz. Ipana Pro-Expert diş macunu size daha sağlıklı bir ağız ve daha güçlü dişler sunar** Stanöz Florid Kompleksinden oluşan ve aside karşı dişleri koruyan Ipana Pro-Expert diş macunuyla daha sağlıklı bir ağız ve daha güçlü dişlere merhaba deyin! Çürükler, plak oluşumu, diş minesi, tartar, hassasiyet, lekeler ve nefes gibi diş hekimlerin en çok kontrol ettiği bölgeleri koruduğu klinik olarak kanıtlanmıştır. Ipana Pro-Expert diş macununu deneyin ve ailenizin daha sağlıklı ve güçlü farkını hissetmesini sağlayın!


*Plağa karşı korumada sıradan diş macununa kıyasla. **Aside karşı sıradan diş macununa kıyasla