Diş fırçalama sanatı

Aile
30/07/2019
Dişlerinizi fırçalarken doğru ürün ve teknikleri kullanıyor musunuz?

Diş fırçalamak hepimizin yaptığı bir şey. Ama bazen durup bunu doğru yaptığımızdan ve doğru ürünleri kullandığımızdan emin olarak devam etmek iyi bir fikir.

Doğru Diş Fırçası

Çoğumuz meşgul olsak da, diş fırçalarımızı seçmeye zaman ayırmak önemlidir. Şarj edilebilir diş fırçası kullanıcısı da olsanız, klasik diş fırçası kullanıcısı da, diş fırçalarını online olarak araştırmak, belirli ihtiyaçlarınızı karşılayacak ürünleri bulmanız açısından iyi bir fikir. Kullandığınız fırçayla ilgili diş hekiminizle konuşmanız da önemlidir, çünkü her zaman faydalı tavsiyeleri olacaktır.

Manüel Teknik

Eğer manüel diş fırçası kullanıyorsanız, fırçayı doğru hareket ettirdiğinizden emin olmalısınız.

 Dişinizin dış yüzeyinden, 45 derecelik bir açıyla diş etinize doğru fırçalayarak başlayın.

  • Hafif, dairesel vuruşlar kullanın, fırçayı diş ve dişetinize karşı ileri geri hareket ettirin.
  • Çiğneme ve iç diş yüzeylerinizi de aynı şekilde fırçalayın.
  • İç-ön diş yüzeylerinizi temizlemek için, fırçayı dik tutun ve fırçanın ucuyla, hafifçe yukarı-aşağı vuruşlarla dişlerinizi fırçalayın.
  • Diş etlerinizi de fırçalamayı unutmayın ve dişlerinizin arkasına ulaştığınızdan emin olun. Fırçalayarak ve fırçayı hareket ettirerek 2 dakika harcadığınızdan emin olun.
  • Ayrıca, dilinizi de fırçalayın - Nefesinizi ferah tutacaktır

Şarj Edilebilir Diş Fırçası Tekniği

İlk ve en önemlisi olarak, dişlerinizi tam 2 dakika boyunca fırçaladığınızdan emin olun. Şarj edilebilir diş fırçası kullanmak fırçalama süresi kurallarını değiştirmez.

  • Fırça başlığını yavaşça dişten dişe hareket ettirirken, diş etinin kıvrımını ve her dişin şeklini takip etmeye dikkat edin. Diğer dişe geçmeden önce fırça başlığını bir süre yerinde tutun.
  • Tüm bölgelere ulaşmayı unutmayın; iç ve çiğneme yüzeyleri ve arka dişinizin arkası da dahil.
  • Son olarak, fırçayı diş etinize doğru yöneltin.

 diş fırçalama

Yeni Oral-B SmartGuide'a Göz Atın

Oral-B'nin farklı fırça başlığı ve mod seçenekleriyle harika şarj edilebilir diş fırçası çeşitleri var. Fakat, bazılarının diş fırçalama için çok önemli bir aracı var; Oral-B SmartGuide. Diş fırçalarına kablosuz olarak bağlanmış bu kronometreler, dişlerinizin her kuadrantında ne kadar zaman harcadığınızı ölçüyor. Süreyi ekrandaki küçük grafikten takip etmek bile mümkün. Bu, dişini tam iki dakika boyunca fırçalamayan veya bir bölgesinde çok zaman geçirip diğer bölgeleri ihmal edenler için mükemmel bir çözüm.

diş fırçalama