Diş beyazlatma hakkında bilmedikleriniz

Aile
21/07/2020
Dişlerinizin doğal beyazlığını nasıl yeniden kazanacağını öğrenin.

Beyazlatma kozmetik ve güzellik dünyasında yeni popüler konu haline geldi. Tüm evde beyazlatma setleri ve diş temizleyicileri arasında, daha beyaz bir gülümsemeye sahip olmak için ne yapılması gerektiğini bilmek zor olabilir. Fakat her gün kullandığınız ürünleri doğru seçmek, inci beyazlığındaki dişlerinizi korumanın en iyi yollarından biridir. 

Diş macununuzla başlayalım. Diş macunu alışverişinizi yaparken, pirofosfat içerdiğinden emin olun. Bu aktif malzeme, tartar oluşumunu azaltır ve dişlerinizin sararmasına yol açan etkenleri azaltmaya yardımcı olur. 

Odaklanmanız gereken ikinci konu diş fırçanızdır. Herhalde beyazlatma sürecinde en değeri anlaşılmamış kahraman, aslında beyaz bir gülümsemeyi korumakta büyük farklar yaratan diş fırçanızdır. İstediğiniz, mümkün olduğu kadar çok plak yok eden bir diş fırçasıdır, çünkü plaklar tartar oluşturur, bu da dişlerinizin sararmasının büyük nedenlerinden biridir. Birçok iyi fırça seçeneği bulunsa da, pilli bir diş fırçası doğru kullanıldığında her zaman daha çok plak temizleyecektir. 

Oral-B'nin pilli diş fırçaları için mükemmel seçenekleri var; mesela 3D White. Bu fırça başlığı dişinizin beyazlığını korumaya yardımcı olur, çünkü küçük yüzeydeki lekeleri giderirken daha fazla diş macunu muhafaza edebileceği bir haznesi vardır. Böyle bir diş fırçası başlığını günde 2 kere kullanmak, lekeleri gidermekte çok ilerleme kaydetmenizi sağlayabilir.

Eğer gerçekten esaslı bir değişim yapmaya odaklanmak istiyorsanız, beyazlatma teknikleri hakkında diş hekiminizle konuşun. Fakat, yüzeysel lekelere günlük olarak müdahale etmek istiyorsanız, bu ayarlamalar ve fırçalama alışkanlıkları inci beyazlığındaki gülümsemenize faydalı olacaktır.

Kerevizli bulgurlu salata tarifi

Sebzeli antrikot tarifi