Farklı jenerasyonları bir çatı altında idare etmek

Farklı jenerasyonları bir çatı altında idare etmek

Eğer aileniz ya da kayın valideniz ve kayın pederiniz ile birlikte aynı evde yaşıyorsanız, çocuklarınız ve kendiniz için huzurlu ve konforlu bir ortam yaratmak zor gibi görünebilir. Sizin için her şeyi kolaylaştıracak öneriler hazırladık!


Kabullenin

Önce geniş bir aile olarak bir evi paylaşmanın getirdiği zorluklarla başa çıkmayı öğrenin. Geniş ailelerde herhangi bir soruna en iyi çözüm açık açık konuşmaktır. Rolleri iyi belirleyin, ev içindeki görev dağılımını ayarlayın ve her ailede olduğu gibi herkesin maddi sorumluluklarını bilmesini sağlayın.

 

Birlikte eğlenin

Farklı jenerasyonların aynı evde bulunması aslında oldukça eğlencelidir. Farklılıklarınızı keşfedin. Ayrıca eşinizle güzel bir gece geçirmek için dışarı çıkarken çocuklarınızı nereye bırakacağını da düşünmek zorunda olmazsınız hiçbir zaman.

 

Diğerlerinin alanına ve boş zamanlarına saygı gösterin

Herkesi farklı ihtiyaçları var. Akşam yemeklerini birlikte yiyor olabilirsiniz ama kendinize de zaman ayırmanız gerektiğini unutmayın. Belki evi tekrardan düzenleyip çocukların odasını perdeyle ya da olabiliyorsa duvarla ayırabilirsiniz.

 

Registration

KadınlarBilir üyesi olun ve size özel fırsatlardan faydalanın!

Üye Ol

Esnek ve uyumlu olun

Bazıları için üç jenerasyonun da aynı evde olması son ihtimallerden biridir. Eğer bu karar tamamen maddiyse, geçici olduğunu da unutmayın. Eğer zorunluluksa, faydalarını ön plana çıkarın ve bu aileyi sevgi bağının bir arada tuttuğunu unutmayın.

 

Beklentileri düzenleyin

İlişkiniz geniş aile ortamının stresini kaldırabiliyor mu? Her aile farklıdır ve geniş aile ortamının her çift için stressiz olacağını söyleyemeyiz. Herkesin bu aileyi bir arada, huzurlu ve mutlu kılmak için elinden geleni yaptığını düşünüp, beklentilerinizi belirleyin. Bazı bölgelerde farklı jenerasyonların bir arada yaşaması gayet normal kabul edilir. Ayrıca geniş ailelerde büyümek sevgi bağlarını güçlendirir.

 

Kaliteli zaman geçirin

Sağlık, çocuk bakımı, ekonomik durum gibi sebepler aileleri tek bir çatı altında toplayabilir. Ama önemli olan bir başka konu da birlikte değerli zamanlar geçirmektir. Bir arada olabilmek için plan yapın. 

  Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın

Evet bizde birlikte oturuyorz zor yanlari var önerilerini dinlicem

  • Şikayet et

Başta çok zor gelebiliyor ama insan alışıp küçük şeylerden mutlu olmayı kendine hayat düsturu kabul ederse gayet başarıyla yürütülebilecek bir durum. Gençlerin enerjisi, miniklerin mutluluğu ve yaşlıların bilgeliği birleşince ortaya çok güzel işler çıkabiliyor. Yeter ki; herkesin geçinmeye gönlü olsun.

  • Şikayet et

önemli bilgiler teşekkürler :)

  • Şikayet et