Zehirli İshal Nasıl Olur? Zehirli İshal Belirtileri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

ishal dışkılama olayının sık ve sulu olmasıdır. Kimi insanlarda bünyesi gereği sık dışkılama görülebilir ama bu ishal değildir. Kimi insanlar da günde bir veya iki kere çok sulu dışkı yapabilmektedir bu da bir ishal değildir. Bir kişinin ishal olduğunu söyleyebilmek için gün içinde en az 5-6 kere ve çok sulu dışkı yapıyor olması gerekmektedir. İshalin bir çok şekli vardır ve bu ishal çeşitlerinin her biri farklı bir hastalığa işaret eder. Biz şimdi halk arasında zehirli ishal diye bilinen dizanteriden bahsetmek istiyoruz. makalemiz içerisinde sindirim sistemi üzerine uzmanlaşmış olan, bilgisine güvendiğimiz kişilerden temin ettiğimiz detaylı bilgiler yer almaktadır. Zehirli ishal hakkında sizlerde bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Zehirli ishal nasıl olur?


Özellikle yaz aylarında içme sularının kirlenmesi ve bu suların tüketilmesiyle, bu sularla besin maddelerinin yıkanması, meyve ve sebzelerin yeteri kadar temiz suyla yıkanmaması ve suya girilmemesi söylenen yerlerde suya girilmesi sonucu zehirli ishal oluşabilir.

Sponsporlu Bağlantılar

Zehirli ishal belirtileri nelerdir?
Zehirli ishal belirtileri ilk olarak karın ağrısı ve kusma başlar. Daha sonrada ishal başlar. İshal çok sık ve kanlıdır ve mutlaka ihmal edilmemelidir ve mutlaka hemen doktora başvurulmalıdır.

Zehirli ishal tedavisi nasıl yapılır?
Zehirli ishal tedavisi mutlaka hastanede ve doktor kontrolünde yapılmalıdır. İshalle kaybedilen sıvının vücuda geri koyulması için zehirli ishal olan kişinin bol sıvı tüketmesi gerekmelidir. Muz, pirinç lapası, patates haşlaması ve yoğurt gibi dışkıyı koyulaştıracak besinler tüketilmelidir.
zehirli ishal olmaZehirli ishalin zararları nelerdir?
Eğer tedavi edilmezse hastalık ölümle sonuçlanabilir ya da vücuttan ciddi sıvı kayıplarına neden olabilir. Bu nedenle mutlaka tedavi edilmelidir.

Sponsorlu bağlantılar
Zehirli İshal Nasıl Olur? Zehirli İshal Belirtileri Nelerdir? Konusuna 11 Yorum Yapıldı
 1. ebru diyor ki:

  Bebenim bebegim 3,5aylik ve ,1defa yesil ishal yaptı ama geri sari ishal yapmaya devam ediyor ,1haftadır lütfen acilen cvp bekliyorum

 2. Serhat diyor ki:

  Merhaba dıskım katı ve rengi aynı fakat öok gelior 1 saate bir nedendir ?

 3. aysegül diyor ki:

  Ben 30 haftalık hamileyim bugün bende karın agrısı ve sulu ishal basladı va bas agrısıyla bas dönmeside var bu ne olabilir simdiden tesekkur ederim

 4. Cansel diyor ki:

  Ben 16 yaşındatyım.çok fazla ishal ve kabız oluyorum.ishalim çok sıvı kabızım ise çok katı oluyor.canım sıkılsa bile ishal oluyorum.sizce doktora gitmeli miyim.ishalim için ne yapmalıyım?

 5. nurhayat diyor ki:

  Merhaba benim bebeğin tam üç aylik ve günde 4 5 defa kakasini yapiyo hafif yeşil rente ve fazla sıvı ishal mi ne yapmalıyım bir an önce cvp verirseniz sevinirim acil

  1. admin diyor ki:

   Bebeğinize bol bol sıvı verin ve ishalin kötü bir hal almaması için kısa süre içerisinde bir doktora gidin.

 6. derya diyor ki:

  Benim bebeğim şuanda 35 günlük anna sütü ile besleniyor ve dışkısı brokoli renginde ve su gibi nadir olarak sarı renkte 10 tanede 2kere sarı renkte normalmi acil cvp bekliyorum

 7. azra diyor ki:

  benim bebeğide ishal cok korkuyorummm inşalllah zehirli deildir amin

  1. admin diyor ki:

   Bu ara salgın olduğuna dair söylentiler ver bir doktora görünmenizde fayda var.

 8. semihaa diyor ki:

  işimize yarada tşkrll

  1. admin diyor ki:

   İshalinizin geçmesine memnun olduk. Umarız aynı sorunlar ile bir kez daha karşılaşmazsınız.

Sayfa başına git