Zehirli İshal Nasıl Olur? Zehirli İshal Belirtileri Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

ishal dışkılama olayının sık ve sulu olmasıdır. Kimi insanlarda bünyesi gereği sık dışkılama görülebilir ama bu ishal değildir. Kimi insanlar da günde bir veya iki kere çok sulu dışkı yapabilmektedir bu da bir ishal değildir. Bir kişinin ishal olduğunu söyleyebilmek için gün içinde en az 5-6 kere ve çok sulu dışkı yapıyor olması gerekmektedir. İshalin bir çok şekli vardır ve bu ishal çeşitlerinin her biri farklı bir hastalığa işaret eder. Biz şimdi halk arasında zehirli ishal diye bilinen dizanteriden bahsetmek istiyoruz. makalemiz içerisinde sindirim sistemi üzerine uzmanlaşmış olan, bilgisine güvendiğimiz kişilerden temin ettiğimiz detaylı bilgiler yer almaktadır. Zehirli ishal hakkında sizlerde bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Zehirli ishal nasıl olur?


Özellikle yaz aylarında içme sularının kirlenmesi ve bu suların tüketilmesiyle, bu sularla besin maddelerinin yıkanması, meyve ve sebzelerin yeteri kadar temiz suyla yıkanmaması ve suya girilmemesi söylenen yerlerde suya girilmesi sonucu zehirli ishal oluşabilir.

Zehirli ishal belirtileri nelerdir?
Zehirli ishal belirtileri ilk olarak karın ağrısı ve kusma başlar. Daha sonrada ishal başlar. İshal çok sık ve kanlıdır ve mutlaka ihmal edilmemelidir ve mutlaka hemen doktora başvurulmalıdır.

Sponsporlu Bağlantılar

Zehirli ishal tedavisi nasıl yapılır?
Zehirli ishal tedavisi mutlaka hastanede ve doktor kontrolünde yapılmalıdır. İshalle kaybedilen sıvının vücuda geri koyulması için zehirli ishal olan kişinin bol sıvı tüketmesi gerekmelidir. Muz, pirinç lapası, patates haşlaması ve yoğurt gibi dışkıyı koyulaştıracak besinler tüketilmelidir.
zehirli ishal olmaZehirli ishalin zararları nelerdir?
Eğer tedavi edilmezse hastalık ölümle sonuçlanabilir ya da vücuttan ciddi sıvı kayıplarına neden olabilir. Bu nedenle mutlaka tedavi edilmelidir.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git