Yüzdeki Sivilcelere Ne İyi Gelir Sivilce Geçiren Bitkiler Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Yüzdeki sivilceler gençlerin başının belası olsa da birçok yetişkinin de yüzünde sivilce çıkmaktadır. Bu sivilceleri umursamayanlar olsa da yüzündeki sivilceleri sorun yapan kişi sayısı oldukça fazla. Biz de bunun için yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir? Sivilce geçiren bitkiler nelerdir? Sivilcelere iyi gelen bitkiler nelerdir? Sivilceler için bitkisel kürler nelerdir? Sorularınızı yanıtlayabilmek için ufak bir araştırma yaptık.

Sivilcelere iyi gelen bitkiler nelerdir? Sivilceler için yapılan araştırmalar sonucunda sivilceleri geçiren bitkiler sizi şaşırtabilir. İste sivilcelere iyi gelen bitkiler: Elma sirkesi, sarımsak, bal, patates, gül suyu, rezene, kereviz, arpa unu, yumurta akı, lanolin, portakal, ayva çekirdeği, yeşil çay, kuru maya, beyaz kil, kayısı yağı.

Sponsporlu Bağlantılar

SivilceSivilceler için bitkisel kürler:
– 1 tatlı kaşığı kadar beyaz kil, 1 tatlı kaşığı kadar kayısı yağı ve 2 yemek kaşığı elma sirkesini bir kapta karıştırarak sivilcelerin üzerine sürün ve üzerine ince bir bez örtün. 20 dakika bekleyin ve yüzünüzü durulayın.
– 1 tatlı kaşığı kuru maya, 1 ezilmiş aspirin ve 1 çay kaşığı oksijenli suyu karıştırıp bir hafta boyunca cildinize uygulayın, yarım saat bekleyin ve yüzünüzü yıkayın.
– 2 poşet yeşil çayı bir bardak suda demleyin ve cildinizi her gün silin.
– 1 tane ayvanın çekirdeklerine üstüne su geçecek şekilde koyun ve birkaç dakika kaynatın. 24 saat bekletin ve üzerine 1 tatlı kaşığı pudra şekeri ekleyin ve cildinize uygulayın.
– 1 litre kaynamış suya 2 yemek kaşığı elma sirkesi karıştırın ve bu karışımın üzerine yüzünüz gelecek şekilde eğilin ve üzerinizi bir çarşaf yardımıyla kapatın. Su soğuyana kadar bekleyin.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git