Sponsorlu Bağlantılar

Yanık etkisine göre 3 derecede incelenmektedir. Birinci ve ikinci derece yanıklarda sadece deri ve deri altı tabakalar zarar gördüğü için, yanan kişilerin acısı dayanılmaz olmaktadır. Üçüncü derece yanıklarda ise sinir uçları harap olduğu için acı hissedilmez. Yanık derecesi ne olursa olsun, yanan bölgeye uygulanması gereken ilk şey yanan bölge soğuyana kadar sürekli akan bir suyun altında tutmaktır.

Peki yumurta akı yanığa iyi gelir mi? Yanan bölgeyi soğuksuyla soğuttuktan ve yumurtanın akını ayırıp çırptıktan sonra yaklaşık yarım saat ve bir saat arası yumurta akında bekletin. Ağrınızın hafiflediğini göreceksiniz. Yandıktan birkaç gün sonra yaranızın iyileştiğini göreceksiniz.

Yumurta akının yanığa etkisi nedir? Yumurta içinde bulunan kollajenler yanık bölgesindeki doku yıkımını azaltarak, hasarlanan dokuları iyileştirmeye yardımcı olur.

Sponsorlu bağlantılar

10 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar