Sponsorlu Bağlantılar

Trombosit nasıl yükselir ve trombositi arttıran besinler nelerdir konulu sayfamızdan detaylı bilgi edinebilirsiniz. Kanın şekilli elemanların biri olan trombositin görevi kanın pıhtılaşmasını sağlamaktır. Oluşan küçük travmalarda o bölgeye yerleşen trombositler, fibrin adı verilen yapılarla birleşerek o bölgede kanamanın kontrolünü sağlar.

Trombositi Yükselten Besinler Gıdalar, Trombositi Neler Arttırır

Trombosit sayısının az olduğu durumlarda kanama eğilimi ve oluşabilecek travmalarda aşırı kan kaybı görülebilir. Fazla olduğu durumlarda ise kanın aşırı pıhtılaşması sonucu damar tıkanıklığı gibi ciddi hastalıklar görülebilir.

Sponsporlu Bağlantılar

Trombositi yükselttiği bilinen kapari bitkisi diğer bir adıyla gebere otu bu hastalıkta kullanılabilir. Ülkemizde bol miktarda yetişen bu bitki çok zehirli olup ya işlenmiş olanı, ya reçel olarak satılanı ya da eczanelerde bulunan kapsülleri doktor kontrolünde kullanılabilir.

Trombositi Yükselten Besinler

Trombosit nasıl yükselir ve trombositi arttıran besinler nelerdir konusunda sizlerde bildiklerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

16 + 4 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar