Suçiçeği Kaşıntısına Nasıl Geçer? Suçiçeği Kaşıntısı Kaç Gün Sürer?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Suçiçeği bir çocukluk hastalığı olmasına rağmales kimi zaman nadir de olsa yetişkinlerde de görülebilir. Suçiçeği varisella zoster virüsünün neden olduğu bir hastalıktır. Suçiçeği virüsüyle temastan 12-16 gün sonra belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Bu döneme kuluçka dönemi denir. Daha sonra daha çok gövdede bulunan kırmızı, sulu ve kaşıntılı döoküntüler başlar. Döokayüntülerle beraber yüksek ateşte görülür. Suçiçeği virüsü nasıl bulaşır? Suçiçeği virüsü solunum ve damlacıokay yoluyla bulaşan bir virüstür.

Suçiçeğinin tedavisi
Suçiçeği hastalığı geçiren bir kişi hastalığa karşı bağışıklıok kazanmış olur ve ikinciye hastalığa yakalanma olasılığı yok denecek kadar azdır. Özel bir tedavisi yoktur. Hastalığın daha fazla yayılmaması için antibiyotik verilebilir. Ateş düşürülmesi için ateş düşürücüler kullanılmalıdır.

Suçiçeği aşısı mevcuttur fakat sağlıok bakanlığının tün bebeklere yapılan aşılama takvimi içinde yer almamaktadır. Suçiçeği aşısını eczaneden temin ederek bağlı olduğunuz sağlık ocağında yaptırabilirsiniz. Yalnız suçiçeği aşısı 1 yaşında ve ilkokul 1inci sınıfta yapılabilir.

Suçiçeği kaşıntısı kaç gün sürer? Suçiçeği kaşıntısı rahatsız edici olduğu ve çocuğu çok huzursuz ettiği için anne babaların en çok merak ettiği konu, suçiçeği kaşıntısının ne kadar süreceğidir. Suçiçeği kaşıntısı 7-10 gün kadar sürmektedir.

Anne babaların diğer merak ettiği konu ise suçiçeği kaşıntısı nasıl geçer? Suçiçeği kaşıntısını geçirmek için doktorunuzun verdiği losyonları düzenli olarak kullanmalısınız. Aşırı kaşıntı, kaşıma hissi oluşturduğu için çocuğunuzun ellerine yumuşak, polar tarzı eldivenler giydirmenizde fayda vardır. Suçiçeği kaşıntısını geçirmek için en iyi yöntem doktorun verdiği losyonlardır.

Sponsorlu bağlantılar

Bu makaleler de ilginizi çekebilir

Suçiçeği Kaşıntısına Nasıl Geçer? Suçiçeği Kaşıntısı Kaç Gün Sürer?” üzerine 17 düşünce

 1. yaeedım edin

  nolur yardım et yaşım 11 ama feci bir şekide su çiçeği var bazılar 5. hastalık dediler ama su fln topladu bn diom bnce bu su hastası nolur yardım edin feci kaşınıyo şu 2 3 gündür öle duva ediyorum nolur şu hastalık geçsin diye şu kaşıntı için 1 lossyon 1 hap verdiler hapa bugün başlıcamm bide serum verdiler pls yardım edin

  Yanıtla
 2. asdfg

  4 aylık bir yeğenim var onu görmeye gideceğim,gittiğimde hastalığım 15-16 gün olmuş oluyor o zamana kadar geçermi?o zamanlarda da bulaşıcılığı varmı?

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Bu hastalığı birçok kişinin yakalanma ihtimali var. Bu yüzden çekinmenize bir neden yoktur. İyileşene kadar evde durun ve yaraları asla kanatarak kaşımayın. Hastalığınız iyileştiği zaman eğitim hayatınıza geri dönebilirsiniz.

   Yanıtla
 3. sezen

  4günüm suçiçeği çıkardım ama 3-4. günler çok aşırı kaşınmaya başladı lütfen yardımcı olun ne yaparsam geçer?

  çünkü ben böyle 1 hafta yada 10 gün beklemek istemiyorum çok kaşınıyor.kaşısam bir etki yapar mı?

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Oluşan yaraları sakın kaşımayın. Eğer kaşırsanz yaralar iyileşince cildinizde iz kalır. Oluşan izler çirkin görünmenize neden olacağından sabretmeye çalışın. Doktorunuz size kaşınmayı önleyici kremler verecektir.

   Yanıtla
 4. özlem

  Benm kızm 4yaşında suçiçeği çıkaryor 1 hafta oldu ama dha geçmedi yüzündekileri yolmuş iz çok kalırmı ltfn hmn cevap yazn teşekkürler şimdiden…

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Evladınızı hijyenik tutun ve doktorun verdiği ilaçları aksatmadan kullanın. Kaynar suda yıkadığınız elbileri giydirin ve gün içerisinde en az 2 sefer kıyafet değiştirin. Bu çocuğunuzun iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

   Yanıtla
 5. Tural

  3 gündür su çiçeğiyim..kaşıntı bu gün başladı..çok kötü kaşınıyo..7-10 bu böyle çok kaşınacakmı..lütfen cevaplayın..teşekkürler..

  Yanıtla
  1. admin Yazar

   Evet, ne yazık ki kaşınacak ama doktorunuzun verdiği ilaçların faydasını göreceksiniz. Geçmiş olsun.

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir