Suçiçeği Kaşıntısına Nasıl Geçer? Suçiçeği Kaşıntısı Kaç Gün Sürer?

Sponsorlu Bağlantılar

Suçiçeği bir çocukluk hastalığı olmasına rağmales kimi zaman nadir de olsa yetişkinlerde de görülebilir. Suçiçeği varisella zoster virüsünün neden olduğu bir hastalıktır. Suçiçeği virüsüyle temastan 12-16 gün sonra belirtiler ortaya çıkmaya başlar. Bu döneme kuluçka dönemi denir. Daha sonra daha çok gövdede bulunan kırmızı, sulu ve kaşıntılı döoküntüler başlar. Döokayüntülerle beraber yüksek ateşte görülür. Suçiçeği virüsü nasıl bulaşır? Suçiçeği virüsü solunum ve damlacıokay yoluyla bulaşan bir virüstür.

Suçiçeğinin tedavisi
Suçiçeği hastalığı geçiren bir kişi hastalığa karşı bağışıklıok kazanmış olur ve ikinciye hastalığa yakalanma olasılığı yok denecek kadar azdır. Özel bir tedavisi yoktur. Hastalığın daha fazla yayılmaması için antibiyotik verilebilir. Ateş düşürülmesi için ateş düşürücüler kullanılmalıdır.

Sponsporlu Bağlantılar

Suçiçeği aşısı mevcuttur fakat sağlıok bakanlığının tün bebeklere yapılan aşılama takvimi içinde yer almamaktadır. Suçiçeği aşısını eczaneden temin ederek bağlı olduğunuz sağlık ocağında yaptırabilirsiniz. Yalnız suçiçeği aşısı 1 yaşında ve ilkokul 1inci sınıfta yapılabilir.
su çiçeği kaşıntısı nasıl geçerSuçiçeği kaşıntısı kaç gün sürer? Suçiçeği kaşıntısı rahatsız edici olduğu ve çocuğu çok huzursuz ettiği için anne babaların en çok merak ettiği konu, suçiçeği kaşıntısının ne kadar süreceğidir. Suçiçeği kaşıntısı 7-10 gün kadar sürmektedir.

Anne babaların diğer merak ettiği konu ise suçiçeği kaşıntısı nasıl geçer? Suçiçeği kaşıntısını geçirmek için doktorunuzun verdiği losyonları düzenli olarak kullanmalısınız. Aşırı kaşıntı, kaşıma hissi oluşturduğu için çocuğunuzun ellerine yumuşak, polar tarzı eldivenler giydirmenizde fayda vardır. Suçiçeği kaşıntısını geçirmek için en iyi yöntem doktorun verdiği losyonlardır.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git