Sponsorlu Bağlantılar

Diyabet yani şeker hastalığı olan kişiler için, kan şekerinin takibi çok önemlidir. Bu yüzden evlerinde mutlaka glukometre yani şeker ölçüm cihazı bulundurmaları gerekir. Tabiî ki sadece şeker ölçüm cihazının olması da yeterli değildir, bu cihazı doğru kullanmakta çok önemlidir. Peki şeker ölçüm cihazı nasıl kullanılır? Şeker ölçüm cihazının kullanımını size kısaca maddeleyelim.

-Elinizde şeker ölçüm aleti, parmağınızı delebilmek için lanset yani iğne, şeker ölçüm cihazınıza uygun strip ve pamuk.

-Önce ellerinizi iyice yıkamalısınız, daha sonra parmağınızı kolonya döktüğünüz pamukla siliniz,

-Şeker ölçüm cihazınıza stribi takınız ve damla işaretinin çıkmasını bekleyiniz,

-Sildiğiniz parmağınızı iğnenizle deliniz,

-İlk gelen kan damlasını kuru bir pamukla silmelisiniz, eğer bu kanı şeker ölçümü için kullanırsanız şeker ölçümünüz yanlış sonuç verir,

-Daha sonra tekrar parmağınızı tekrar sıkın ve stribinizin özelliğine göre ya kan damlasını üzerine damlatınız ya da kenarına takarak gerekli olan kan damlasını emici bölgesine yerleştirin,

-Daha sonra pamuğu tekrar parmağınıza bastırınız,

-Belli bir süre sonra kan şekeri sonucunuzu göreceksiniz.

Şeker ölçüm cihazı şeker hastalarının hayatını kolaylaştıran en önemli cihazlardan birisidir. SSK bünyesine bu cihazı da dahil ettiğinden sosyal güvencesi olan herkes bu cihazı ekstara ücret ödemeden alabilir.

Şeker ölçüm cihazları zaman zaman içerisinde geliştirilecek olduğundan ilerleyen yıllarda hiçbir yerinizi delmeden şeker ölçümü yapabileceğinize emin olabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

17 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar