Romatizmalı Diz Ağrılarına Ne İyi Gelir? | Romatizmaya İyi Gelen Şifalı Bitkiler

Sponsorlu Bağlantılar

Romatizmalı diz ağrılarına ne iyi gelir? Romatizmaya iyi gelen şifalı bitkiler nelerdir? Romatizma ağrısı olan kişinin yapması gerekenler nelerdir? Romatizmaya iyi gelen besinler nelerdir? Bütün bu sorularınıza yanıt verebileceğimiz yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Sürekli yaşlılarda olduğunu düşündüğümüz romatizma artık genç yaşlarda da görülmektedir. Romatizması olan kişilerin en büyük şikayeti ağrıdır ve ağrı şikayetinin yanı sıra kızarıklık ve şişlikte olmaktadır. Romatizma ağrıları kişilere zor anlar yaşatmasının yanında günlük yaşantısını da aksatmaktadır.

Özellikle yaşlılarda romatizma dizlerde yoğunluk göstermektedir ve şimdi size romatizmaya iyi gelen besinler hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz. Kiraz sapı ve ısırgan otundan oluşan karışımın suyunu ikiye ayırın ve yarısını sabah kahvaltıdan önce diğer yarısını ise öğle yemeğinden 1-2 saat sonra içmelisiniz. Bu işlemi her gün ve taze tüketmeniz gerekmektedir.

Sponsporlu Bağlantılar

Romatizmaya iyi gelen şifalı bitkiler arasında yine ısırgan otu bulunmaktadır. Ama bu sefer ısırgan otunu ağız yoluyla almayacaksınız. Isırgan otunu az miktarda suda haşlayarak oluşan ısırgan lapasını bir tülbent içine sararak ağrılı olan bölgenin üzerine koyacaksınız. Birkaç dilim kerevizi yarım litrede haşlayın ve suyunu ikiye bölün yarısını sabah diğer yarısını da öğlen yemeğinden 2 saat önce için. Yüksek tansiyon hastalığı olan kişilerin bu kereviz kürünü kullanmamaları gerekmektedir.

Romatizmalı diz ağrılarına ne iyi gelir? Romatizmalı diz ağrılarına 1 su bardağı kil, 1 şişe maden suyu, 1 çay kaşığı biberiye yağı, 1 çay kaşığı avokado yağı, 1 çay kaşığı pelesenk yağı,1 çay kaşığı susam yağından oluşturabileceğiniz bir karışım da kullanabilirsiniz. Önce kilin üzerine bir şişe maden suyunu yavaşça ekleyerek bir çamur oluşturun ve daha sonra yağları ilave edin ve elde ettiğiniz karışımı ağrılı bölgenizin üzerine sürün ve üzerini streç film ile sarın 10-15 dakika bekletin. Eğer ağrılarınızı artırıyorsa hemen yıkayın.

Romatizma ağrısı olan kişilerin yapması gerekenler nelerdir? Ağrılı olan bölgelerine günde birkaç sefer soğuk su uygulamanız gerekir. Sıcak su ağrılarınızı daha çok artıracağında önerilmemektedir. Romatizma kireçlenmeyle karıştırılmamalıdır. Kireçlenme problemi olan kişiler soğuk sudan kaçınmaları gerekir.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git