Parmakta Dolama Nasıl Oluşur? Dolama Neden Olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Dolama, sosyal hayatta çok sık karşılaşılan ve kişiyi son derece etkileyen sorunlardan birisidir. Peki, dolama neden olur? Dolama, genellikle elini çok sık yıkamayan kişilerde olur. Elleri çok sık yıkamakta bazen de işe yaramayabilir. Bunun aksine elini sudan çıkarmayan çok titiz ev kadınlarında da görülebilmektedir.

Dolama bakteriler, virüsler, mantarlar ve küfler nedeniyle oluşmaktadır. Dolama nasıl oluşur, sorunuza cevap vermek gerekirse, saydığımız etkenleri teker teker ele almamızda yarar var diye düşünüyoruz.

Bakterilerle oluşan dolamalarda en çok inşaat işçilerinde, tırnak keserken çok derin kesenlerde, ellerini sık dezenfekte etmeyenlerde görülür.

Sponsporlu Bağlantılar

Bakteriyel dolamalarda ağrı ve zonklama çok ağır derecede görülür ve büyük şişlikler görülür.

Viral dolamalarda ise daha az ağrı olur fakat tedavi daha zordur. Mantar veya küflerle oluşan dolamalarda ise genellikle çok titiz ev hanımlarında görülür ve fazla deterjan ve suya maruz kalma nedeniyle oluşur.

Sizlerle dolama nasıl oluşur ve dolama neden olur sorularını paylaştık. Umarız sizler için yararlı olmuşuzdur. Daha çok merak ettiğiniz konu varsa bizlere iletişim bölümünden ulaşın, elimizden geldiğince sizlere yardımcı olmaya çalışacağız. Herkese sağlıklı günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git