Parmakta Çıkan Dolama Nasıl Geçer? Dolama Nasıl Tedavi Edilir?

Sponsorlu Bağlantılar

Parmağınızda eğer dolama oluşmuşsa nasıl tedavi edilmelidir? Sizlerle paylaşmak amacıyla bu yazıyı hazırladık. Parmakta çıkan dolama nasıl geçer? Sizlere bu konuyu iki biçimde anlatacağız, birisi alternatif yöntemler kullanarak dolama tedavisi, diğeri ise tıp desteği alınarak yapılan dolama tedavisi.

Parmakta oluşan dolamada alternatif yöntemler:
– En çok kullanılan yöntem bir soğanı közleyerek için açın ve parmağınızı içine sokun ve sarın, soğanın antibiyotik etkisiyle oluşan iltihap drene olacaktır,
– Parmağınızı sıcak suyun içine sokun ve iltihabın yumuşamasını sağlayın. Daha birçok yöntem bulunmakta fakat çok ciddi sorunlar oluşturabilecek olan dolamada kesinlikle bir uzman desteğine başvurmanızı öneriyoruz.

Sponsporlu Bağlantılar

Parmakta oluşan dolama tedavisinde doktora başvurmanız gerektiğini her fırsatta sizlere vurguluyoruz. Doktora başvurduğunuz zaman etkenin ne olduğu anlaşılmak üzere testler yapılır ve daha sonra gerekli merhem ve antibiyotik tedavisine başlanır.
dolama nasıl geçer

Eğer iltihap çok ilerlemiş ve şişlik artmış ise parmağa steril yöntemler kullanılarak ufak bir kesik atılarak içindeki irinin drene edilmesi sağlanır. Bu tedavi sürecinde parmağınızı farklı enfeksiyonlardan korumak amacıyla mutlaka kuru ve temiz tutmanız gerekmektedir. Herkese sağlıklı günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git