Sponsorlu Bağlantılar

Yoğun stres ortamında çalışma sonucu herkes gerilmekte ve günün sonunda iyi bir masaja ihtiyaç duymaktadır. Fakat her gün masaj yaptırmak hem bütçeye yük olmakta hem kimsenin masaja ayıracak o kadar vakti olmaktadır. İşte böyle durumlarda da devreye masaj aletleri devreye girmektedir. Peki, masaj aleti kaslara zararlı mıdır?

Masaj aleti kaslara zararlı mıdır? Bu sorunun cevabına evet demekten çok hayır demek daha ağır basmaktadır. Çünkü masaj aletlerinin doğru kullanımı sonucunda hiçbir zararı dokunmayacaktır. Peki, masaj aletini doğru kullanmak ne demektir?

Masaj aletini ne çok kısa ne de çok uzun süre kullanılmalıdır. Masajın evreleri vardır. Bunlar sırasıyla;

1. Eflosaj (Sıvazlama)

2. Friksiyon (Dairesel Hareketler)

3. Petrisaj (Yoğurma)

4. Presyon (Baskılama)

5. Perküsyon (Vurma)

6. Vibrasyon (Titretme)

Yukarıdaki basamakların hiçbiri atlanmadan her biri en az 15 dakika sürecek şekilde uygulanmalıdır. Yani masaj aleti kaslara zarar verir mi diye düşünmeden önce bu 6 evreyi gerçekleştirecek makineyi bulmak çok önemlidir.

Sponsorlu bağlantılar

20 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar