Sponsorlu Bağlantılar

Her zaman elimizin altında bulunmasını istediğimiz ve acıktığımızda açlığımızı bastıracak kuruyemişler arasında leblebinin, insan vücuduna birçok yararı bulunmaktadır ve yapılan araştırmalarda her geçen gün yeni yararları olduğu belirleniyor. Diğer kuruyemişler arasında fiyatının da uygun olması nedeniyle, çorum ilinde meşhur olan leblebi, çok tercih edilmektedir. Nohudun çeşitli işlemlerden geçirilmesinden sonra kavrularak elde edilen leblebi, özellikle sıcak sıcak yenildiğinde daha lezzetli oluyor.

Sponsporlu Bağlantılar

Verdiğimiz bu kısa bilgilerden sonra şimdi de leblebinin yararlarından bahsedelim. Leblebinin yararlarını kısaca şöyle sıralayalım:
– Leblebi anne sütünü arttırır,
Leblebi– Bel ve diş eti ağrısını giderir,
– İdrarı artıran özelliğiyle böbrek ve mesanede olan taşları düşürücü etkisi vardır,
– Sesi güzelleştirir,
– Damar sertliği ve tıkanıklığını giderir,
– Mide reflüsüne iyi gelir,
– Lifli özelliği sayesinde bağırsakların kızlı çalışmasını sağlayarak, bağırsak tembelliğini giderir,
– En çok merak edilen ise leblebi kilo aldırır mı? Bu soru içinde diyet yapanlar için öğün aralarında açlığı bastırmak için yenilen bir miktar beyaz leblebi kilo vermeye yardımcı olur.

Sponsorlu bağlantılar

16 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar