Kız Bebeklerden İdrar Numunesi Nasıl Alınır? Bebeklerden İdrar Örneği Nasıl Alınır?

Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğunuz hasta olduktan sonra doktora başvurduğunuz zaman doktorunuzun tanı koymak için ilk başvurduğu yöntemdir idrar tahlili. Bu nedenle idrar numunesi almak oldukça önemlidir. Fakat bebeklerden idrar numunesi almak bazen aileler için kabus haline gelmektedir. Özellikle kız bebeklerden idrar numunesi almak çok zordur.

Son yıllarda bu durum göz önüne alınarak kız ve erkek çocuklar için üretilmiş yapışkanlı idrar torbaları üretilmiş ve bununla bebeklerden idrar örneği almak çok kolay hale gelmiştir. Peki bebekler için üretilen idrar torbalarının kullanımı nasıldır? Bebeğinizin poposunu iyice kuruladıktan sonra yapışkanlı idrar torbasının yapışkanının üzerindeki kağıdı söktükten sonra yapışkanlı bölgeyi bebeğinizin idrar yaptığı bölgeye güzelce yapıştırın.

Sponsporlu Bağlantılar

Bu idrar torbasıyla da idrar almayı başaramadıysanız eğer bebeğinizin bezini emici olmayan tarafını yanı bezinin tersini bağlayarak da idrar örneği alabilirsiniz. Ama bu biraz daha zahmetli bir yöntemdir ve ortalığın batmasına neden olabilir. Bu yüzden sık sık bebeğinizin idrarını yapıp yapmadığını kontrol etmelisiniz.
bebeklerden idrar numunesi nasıl alınırBütün uğraşlara rağmen yine de idrar numunesi almayı başaramadıysanız uzman bir kişi tarafından takılan idrar sondası yardımıyla da idrar numunesi alabilirsiniz. Ama bunu kesinlikle kendiniz yapmaya çalışmamalısınız.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git