Sponsorlu Bağlantılar

Çocuğunuz hasta olduktan sonra doktora başvurduğunuz zaman doktorunuzun tanı koymak için ilk başvurduğu yöntemdir idrar tahlili. Bu nedenle idrar numunesi almak oldukça önemlidir. Fakat bebeklerden idrar numunesi almak bazen aileler için kabus haline gelmektedir. Özellikle kız bebeklerden idrar numunesi almak çok zordur.

Son yıllarda bu durum göz önüne alınarak kız ve erkek çocuklar için üretilmiş yapışkanlı idrar torbaları üretilmiş ve bununla bebeklerden idrar örneği almak çok kolay hale gelmiştir. Peki bebekler için üretilen idrar torbalarının kullanımı nasıldır? Bebeğinizin poposunu iyice kuruladıktan sonra yapışkanlı idrar torbasının yapışkanının üzerindeki kağıdı söktükten sonra yapışkanlı bölgeyi bebeğinizin idrar yaptığı bölgeye güzelce yapıştırın.

Sponsporlu Bağlantılar

Bu idrar torbasıyla da idrar almayı başaramadıysanız eğer bebeğinizin bezini emici olmayan tarafını yanı bezinin tersini bağlayarak da idrar örneği alabilirsiniz. Ama bu biraz daha zahmetli bir yöntemdir ve ortalığın batmasına neden olabilir. Bu yüzden sık sık bebeğinizin idrarını yapıp yapmadığını kontrol etmelisiniz.
bebeklerden idrar numunesi nasıl alınırBütün uğraşlara rağmen yine de idrar numunesi almayı başaramadıysanız uzman bir kişi tarafından takılan idrar sondası yardımıyla da idrar numunesi alabilirsiniz. Ama bunu kesinlikle kendiniz yapmaya çalışmamalısınız.

Sponsorlu bağlantılar

14 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar