Kırığa İyi Gelen Besinler | Kırıkta Kullanılan Bitkiler

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yaşam boyunca birçok kazaya maruz kalabilir ve bunu sonucunda vücudumuzda kemik kırıkları oluşabilir. Kırık son derece acı verici bir olaydır. Bu nedenle vakit kaybetmeden, ihmal etmeden hemen doktora başvurulmalıdır. Doktorda gerekli müdahale ve cerrahi girişimlerden sonra taburcu olunca, artık evde besinler ve bitkisel yöntemlerde kırık iyileştirmeyi hızlandırıcı yöntemler kullanabilirsiniz.

Kırığa iyi gelen besinler, kemik yapısını güçlendirici ve iyileşmeyi hızlandırıcı özellikte olmalıdır. Kemik gelişiminin olmazsa olmazı kalsiyum, magnezyum gibi mineraller ve vitaminlerle bu çok kolay olabilir. Bu mineral ve vitaminlerden zengin besinleri sizler için şöyle sıralayabiliriz:
- Kayısı,
- Süt,
- Brokoli,
- Soğan,
- Marul,
- Kuru erik,
- Üzüm çekirdeği,
- Elma,
- Nar,
- Portakal ve mandalina gibi turunçgiller.

Kırığa iyi gelen bitkisel yöntem olarak ise sarımsak birebirdir. Bir baş sarımsağı ezerek, bir beze koyun ve kırığın üzerine bağlayın. Bunu her gün tekrarlayın, işe yaradığını göreceksiniz.

Sponsorlu bağlantılar

Kırığa İyi Gelen Besinler | Kırıkta Kullanılan Bitkiler” üzerine 2 düşünce

  1. semra

    Arkadaslar ne olur yardim: 3 yasinda ki kizim uyluk kalca kemigini kirdi, suanda alcida ama doktorlar kesin konusmuyor bakip gorecegiz diyor,cok korkuyorum bilen yakininda basina gelen varmi,kizim eskisi gibi yururmu. Duzelirmi? Ne olur bilen biri bisey desin.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>