Kırığa İyi Gelen Besinler Kırıkta Kullanılan Bitkiler

Sponsorlu Bağlantılar

Yaşam boyunca birçok kazaya maruz kalabilir ve bunu sonucunda vücudumuzda kemik kırıkları oluşabilir. Kırık son derece acı verici bir olaydır. Bu nedenle vakit kaybetmeden, ihmal etmeden hemen doktora başvurulmalıdır. Doktorda gerekli müdahale ve cerrahi girişimlerden sonra taburcu olunca, artık evde besinler ve bitkisel yöntemlerde kırık iyileştirmeyi hızlandırıcı yöntemler kullanabilirsiniz.

Kırığa iyi gelen besinler, kemik yapısını güçlendirici ve iyileşmeyi hızlandırıcı özellikte olmalıdır. Kemik gelişiminin olmazsa olmazı kalsiyum, magnezyum gibi mineraller ve vitaminlerle bu çok kolay olabilir. Bu mineral ve vitaminlerden zengin besinleri sizler için şöyle sıralayabiliriz.

Sponsporlu Bağlantılar

Kırığa iyi gelen şifalı bitkiler

- Kayısı,
- Süt,
- Brokoli,
- Soğan,
- Marul,
- Kuru erik,
- Üzüm çekirdeği,
- Elma,
- Nar,
- Portakal ve mandalina gibi turunçgiller.


kırık tedavisiKırığa iyi gelen bitkisel yöntem olarak ise sarımsak birebirdir. Bir baş sarımsağı ezerek, bir beze koyun ve kırığın üzerine bağlayın. Bunu her gün tekrarlayın, işe yaradığını göreceksiniz.

Sponsorlu bağlantılar
Latest Comments
 1. semra

  Arkadaslar ne olur yardim: 3 yasinda ki kizim uyluk kalca kemigini kirdi, suanda alcida ama doktorlar kesin konusmuyor bakip gorecegiz diyor,cok korkuyorum bilen yakininda basina gelen varmi,kizim eskisi gibi yururmu. Duzelirmi? Ne olur bilen biri bisey desin.

  • Kml kymky

   Konya farabi hastanesi mehmet araziye acil gel allahtan bir mani gelmezse iyileşecek kesinlikle

  • ada

   ablacım hiç korkma kızın çabuk iyileşir inşallah benim de kolum kırık.doktor dedi ki çocukların kemikleri daha çabuk iyileşirmiş.kızına da bol bol jelibon yedir ve et suyu içir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir