Sponsorlu Bağlantılar

Kasık ağrılarının birçok nedeni olmaktadır. Nedene göre de kasık ağrısına bakan doktor değişiklik göstermektedir. Bunun için önce size kasık ağrısının nedenleri hakkında kısaca bilgi vermek istiyoruz. Kasık ağrısnın nedenleri; dış gebelik, endometriozis, yumurtalık kisti yırtılması, mittelschmerz (yumurtlama dönemi ağrısı), myomlar gibi kadın hastalıkları; apandisit, sistit(idrar torbası iltihaplanması), bağırsak iltihabı, iskelet sistemine ait hastalıklar, erkeklerde üreme organlarının iltihapları; idrar yollarında taş, kalın bağırsak hastalıklarıdır. Kasık ağrısının nedenlerinden bahsettik, şimdi de nedenlere göre kasık ağrısına hangi bölüm bakar, bunları görelim.

Sponsporlu Bağlantılar

Eğer problem kadın hastalıklarına bağlıysa; bir jinekoloji doktoruna başvurmalısınız. Erkek hastalıklarının neden olduğu kasıl ağrılarında ve idrar yollarıyla ilgili problerde üroloji doktoru, iskelet sistemine bağlı bir problemse ortopedi, kalın ve ince bağırsakların neden olduğu kasık ağrılarında genel cerrahi, eğer kasık ağrısının nedenini bilmiyorsanız dahiliye doktoruna başvurmalısınız.

Kasık ağrısına bakan doktoru öğrenmeden önce nedeninin önemli olduğunu tekrar hatırlatmak isteriz. Bunun için de kişinin kendi vücudunu tanıması çok önemlidir. Herkese iyi günler diler, sağlıklı bir hayat temenni ederiz.

Sponsorlu bağlantılar

14 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar