Karın Ağrısına Hangi Bölüm Bakar?

Sponsorlu Bağlantılar

Karın ağrısı bir hastalık değil, başka bir hastalığın belirtisi olarak ortaya çıkar. Bazen çok önemli olmayan bir durumun belirtisi olarak ortaya çıkarken bazen de ciddi sağlık problemlerinin habercisi olarak ortaya çıkabilir. Karın ağrısı nedenlerini ele almak istersek, örneğin; basit bir enfeksiyon hastalığının belirtisi olabilir. Besin zehirlenmeleri, safra kesesi iltihaplanmaları, pankreas iltihaplanmaları, sindirim sistemi rahatsızlıkları, apandis enfeksiyonlarında, kabızlık, gaz birikmesi, kadınlarda yumurtalık hastalıkları ve adet dönemi diğer karın ağrısı nedenleri arasında sayılabilir.

Sponsporlu Bağlantılar

Karın ağrısı nasıl geçer? Karın ağrısı olan kişiler kendini en rahat nasıl hissediyorsa o şekilde yatmalıdırlar. Eğer ağrı sağ alt bölgelerde ise kesinlikle sıcak uygulama yapmamalı, diğer durumlarda da sıcak bir duş veya sıcak su torbası ile ağrısını gidermeye çalışmalıdırlar. Eğer ağrının nedeni bilinmiyorsa ağrı kesici kesinlikle içmemelidirler, onun yerine sıcak bitki çayları içerek kendilerini rahatlatmaya çalışmalıdırlar. Ağrı ani, şiddetli ve kramp tarzında giriyor ise vakit kaybetmeden doktora başvurulmalıdır.

Karın ağrısına hangi bölüm bakar? Karın ağrısı genellikle mide, bağırsan, safra kesesi, pankreas ve apandis gibi organlar nedeniyle geliştiği için genel cerrahi doktorlarının alanına girmektedir. Bu nedenle de karın ağrısına genel cerrahi doktorları bakar.

Karın ağrısı eğer sık meydana geliyorsa ve kramp tarzındaysa vakit kaybetmeden doktora başvurulmalı, evde ilaçlarla geçirilmeye çalışılmamalıdır. Herkese sağlıklı ve mutlu günler diliyoruz.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git