Gut Hastalığına İyi Gelen Şifalı Bitkiler Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

Gut hastalığı 40-65 yaşları arasında, özellikle erkeklerde kadınlara göre daha sık görülen bir romatizmal hastalıktır. Kadınlarda menapozdan sonra görülme sıklıkları artmaktadır. Biz de bugün sizlere gut hastalığına iyi gelen şifalı nelerdir, kısaca bilgi vermek istiyoruz.

Vücutta biriken protein ürünlerinin atık halini almış hali olan ürik asidin normal koşullarda böbreklerden idrar yolu ile atılması gerekmektedir. Fakat kimi durumlarda bu ürik asit vücuttan atılamaz ve eklemlerde birikir. Bu durumda karşımıza gut hastalığı olarak çıkmaktadır. Atak dönemleri çok ağrılı olup kesin bir tedavisi yoktur. Diyetlerle önletilmeye çalışır. Bunun yanı sıra çeşitli alternatif tıp yöntemleri de kullanılabilmektedir.

Sponsporlu Bağlantılar

Gut Hastalığına İyi Gelen Şifalı Bitkiler
– Ahududu yapraklarının kaynatılmasıyla elde edilen çay gut hastalığına iyi gelmektedir.
– Aşk otu da gut hastalığına iyi gelmektedir.
– Ayrık otunun kökünün bir litre suda kaynatılmasıyla elde edilen ilaç merhem olarak kullanıldığı zaman gut hastalığına iyi gelmektedir.
– Huş ağacı yaprağı çayı,
– Kereviz de gut hastalığına iyi gelmektedir. Gut-Hastaligina-Iyi-Gelen-Sifali-Bitkiler
– Peygamber çiçeği gut hastalığında oluşan ağrılara çok iyi gelmektedir.

Sizlere gut hastalığına iyi gut şifalı bitkileri kısaca anlattık. Her zaman söylediğimiz gibi herhangi bir şikayetiniz varsa kesinlikle önce doktora başvurmanız gerekmektedir ve sizler için önerdiğimiz bitkileri kesinlikle doktora başvurmadan kullanmamalısınız.

Herkese sağlıklı günler dileriz.

NOT: Sayfamızda bulunan şifalı bitkileri, doktor tavsiyesi olmadan kesinlikle kullanmamalısınız. Aksi takdirde oluşabilecek sorunlardan sayfamız sorumlu değildir.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git