Göz Kararması Nasıl Geçer?

Sponsorlu Bağlantılar

Daha Önceki makalelerimizde sizlerle göz kararmasının nedenleri hakkında bir takım bilgiler paylaşmıştık. Şimdi ise göz kararması tedavisi nasıl olur bu konu hakkında bilgi vermek istiyoruz.

Öncelikle göz kararmasının nedenlerini kısaca söylememiz gerekirse; kansızlık, tansyonun ani düşmesi, tansiyonun yükselmesi, kan şekerinin düşmesi veya yükselmesi ya da göz damarlarının daralması, göz kararmasının sebepleridir.

Göz kararması nasıl geçer, kısa maddeler şeklinde sizlere sunalım:

– Göz kararmasının nedenini saptayalım. İlk olarak eğer şeker hastalığınız yoksa mutlaka tansiyonunuzu ölçmeniz veya ölçtürmeniz en doğru adım olur.

– Eğer şeker hastasıysanız hemen kan şekerinize bakın.

Sponsporlu Bağlantılar

– Eğer oturduğunuz veya yattığınız yerden ani olarak kalktıysanız hemen kendinizi destekleyecek şekilde bir yere oturun.

– Tansiyonunuz düştüyse bir bardak tuzlu ayran için ve başınızın altına yastık koymadan ayaklarınızı birkaç yastıkla havaya kaldırın.

– Eğer tansiyonunuz yükseldiyse ve normalde de tansiyon hastasıysanız tansiyon ilacını hemen dozuna uygun şekilde yani doktorunuzun size verdiği şekilde için.

Göz kararmasını geçirmek için eğer şekeriniz düştüyse bir adet küp şeker ağzınıza atıp, emin.

– Kan şekeriniz yükseldiyse ve şeker hastasıysanız şeker ilacınızı veya insülininizi yapın.

– Eğer yukarıda saydığımız tüm nedenlerin hiç biri sizde mevcut değilse en kısa zamanda bir doktora başvurun.

Unutmayın ki hiç bir hastalıkta neden bilinmiyorsa tedavi mümkün değildir. Bu yüzden göz kararmalarınızın tedavisi için mutlaka nedenini bulmanız ve bunun için de bir uzmandan yardım almanız gerekmektedir. Herkese sağlıklı günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git