Geçici Körlük Nedenleri, Geçici Körlük Tedavisi

Sponsorlu Bağlantılar

Geçici körlük, herhangi bir psikoljik travma sonucu, beynin görme merkeziyle arasındaki ileti sisteminin bozulmasıyla meydana gelen psikolojik bir sorundur. Geçici körlük nedenleri çok çeşitli olup, genellikle psikolojik sorunlar arkasından meydana gelmektedir. Örneğin; bir yaralanma, bir kaza, bir travma veya kişiyi son derece üzecek bir olayın arkasından meydana gelmektedir. Geçici körlük nedenlerinin altında genellikle bir depresyon ya da duygu durum bozuklukları yatmaktadır. Tıpta geçici körlük histerik körlük olarak adlandırılmaktadır. Peki, geçici körlük tedavisi nasıl olur?

Sponsporlu Bağlantılar

Geçici körlük tedavisinde nedenin saptanması çok önemlidir. Neden saptandıktan sonra, tedaviye başlanır. Tedavide öncelikle neden ortadan kaldırılmaya çalışılır. Neden herhangi bir travma veya kaza ise önce o sorun tedavi edildikten sonra geçici körlük tedavisine başlanır. Eğer geçici körlüğün nedeni stres ve baskı ise bu durumlar ortadan kaldırılmaya çalışılmalıdır. Başka bir tedavi yöntemi olarakta hipnoz yöntemi kullanılmaktadır. Hipnoz yöntemi kullanılarak kişinin geçmişine inilerek neden saptanır ve tedavi yoluna öyle gidilir.

Geçici körlük geçiren kişilerin yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı, bir göz doktoruna değil, psikiyatri doktoruna başvurmaları en doğru olandır.

Herkese sağlıklı günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git