Sponsorlu Bağlantılar

Geçici körlük, herhangi bir psikoljik travma sonucu, beynin görme merkeziyle arasındaki ileti sisteminin bozulmasıyla meydana gelen psikolojik bir sorundur. Geçici körlük nedenleri çok çeşitli olup, genellikle psikolojik sorunlar arkasından meydana gelmektedir. Örneğin; bir yaralanma, bir kaza, bir travma veya kişiyi son derece üzecek bir olayın arkasından meydana gelmektedir. Geçici körlük nedenlerinin altında genellikle bir depresyon ya da duygu durum bozuklukları yatmaktadır. Tıpta geçici körlük histerik körlük olarak adlandırılmaktadır. Peki, geçici körlük tedavisi nasıl olur?

Geçici körlük tedavisinde nedenin saptanması çok önemlidir. Neden saptandıktan sonra, tedaviye başlanır. Tedavide öncelikle neden ortadan kaldırılmaya çalışılır. Neden herhangi bir travma veya kaza ise önce o sorun tedavi edildikten sonra geçici körlük tedavisine başlanır. Eğer geçici körlüğün nedeni stres ve baskı ise bu durumlar ortadan kaldırılmaya çalışılmalıdır. Başka bir tedavi yöntemi olarakta hipnoz yöntemi kullanılmaktadır. Hipnoz yöntemi kullanılarak kişinin geçmişine inilerek neden saptanır ve tedavi yoluna öyle gidilir.

Geçici körlük geçiren kişilerin yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı, bir göz doktoruna değil, psikiyatri doktoruna başvurmaları en doğru olandır.

Herkese sağlıklı günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar

15 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar