Evde Cilt Nemlendirici Nasıl Yapılır?

Sponsorlu Bağlantılar

Kozmetik ürünleri herkesin bildiği üzere çok pahalı ürünlerdir ve herkesin bütçesi bunları karşılayamaz. Bugün çok ucuza hem de evde hazırlayabileceğiniz cilt nemlendiricileri nasıl yapılır, sizlere bunu anlatacağız.

Herkesin bildiği bir söz vardır “Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır” diye. Buradan yola çıkarak kadınlara bakımlı yani güzel olmanın sırrını verme vaktimiz geldi. Bakımlı olmanın temelinde sağlıklı bir cilt yatmaktadır.

Herkesin bildiği gibi hava kirliliği, güneş ışığı ve rüzgar gibi nedenlerden dolayı cilt çok çabuk kurumaktadır. Kuru cilt kurur, pul pul olur ve çabuk kırışır. Bu kırışıklıkları gidermek için evde cilt nemlendirici nasıl yapılır hep beraber görelim.

Evde hazırladığımız cilt nemlendiricilerinin içine herhangi bir kimyasal madde koymadığımız için kullanım süreleri oldukça kısadır. Bu nedenle az miktarlarda hazırlayıp, bittikçe yenilerinin yapılması çok önemlidir.

Peki, evde cilt nemlendirici nasıl yapılır?

Yöntem 1:

5 bardak süt, bir adet salatalık ve üç adet marul yaprağını blenderdan geçirip, kaynatın. Daha sonra bu karışımı ezerek süzün ve içerisine 20 gram badem yağı ekleyin. Bu karışımı tüm vücudunuza uygulayabilirsiniz.

Sponsporlu Bağlantılar

Evde-Cilt-Nemlendirici-Nasil-Yapilir

 

Yöntem 2:

Bir yumurta akını iyice çırpın ve içerisine yavaşça bir yemek kaşığı bal ve birkaç damla badem yağı ekleyin. Bu karışımı yüzünüzde kullanabilirsiniz.

Yöntem 3:

Bir tatlı kaşığı lanolini benmari usulü ısıtın. Daha sonra üç çorba kaşığı gül suyunu da aynı şekilde ısıtın ve lanolin ile karıştırın. Bir çorba kaşığı susam yağını da benmari usulü ısıttıktan sonra lanolin ve gül suyu karışımına ekleyin. Bir cam kavanoz içerisinde soğuyana kadar karıştırın. Bu karışımı tüm cilt tiplerine sahip kadınlar kullanabilirler.

Yukarıda gördüğünüz gibi evde cilt nemlendirici hazırlamak oldukça kolay ve masrafsız. Siz de hem bakımlı olmak hem de bütçenizi sağlama almak isterseniz evde nemlendirici krem yapmayı mutlaka denemelisiniz.

Yalnızca eğer karışımlar içerisindeki bir veya birkaç maddeye alerjisi olan varsa kesinlikle kullanmamaları gerekmektedir.

Herkese bakımlı günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git