Etiket arşivi: Genze Süt Kaçması

Bebeği Emzirirken Genzine Süt Kaçtığında Ne Yapılmalıdır?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Yeni ebeveyn olmuş bir annenin sık sık başına gelen bir durumdur bebeğinin genzine süt kaçması ve çok korkmaya neden olabilir ama hemen gerekli müdahale yapıldığında çokta önemli olmayan bir sorundur. Fakat gerekli müdahale yapılmadığı durumlarda pnömoni adı verilen bir hastalığa neden olmakta ve sık tekrarlandığı zamanlarda da kronik akciğer hastalıklarına neden olmaktadır. Bununla beraber de sık tekrarlayan akciğer hastalıkları devamında farklı hastalıkları da getirmektedir. Peki, bebeğin genzine süt kaçtığında ne yapılmalıdır? Ya da bebeğinizin genzine süt kaçmaması için ne yapılmalıdır?

Bebeğinizin genzine süt kaçmaması için bebeğinizi mümkün olduğunca başı dik konumda emzirmelisiniz ve emzirirken elinizi makas şeklinde değil C şeklinde yaparak göğsünüzü çevrelemelisiniz. Bebeğinizi yatay konumda emzirmek, sizin yatarken yemek yemenize benzer. Yatar konumda genze bir şeylerin kaçmasını kolaylaştırır. Elinizi makas şeklinde tutarak emzirmeniz de bebeğinizin göğüs ucunuzu rahat kavrayamamasına neden olur ve yutmasını zorlaştırarak genzine kaçmasına neden olur.

Bebeğinizi emzirirken genzine süt kaçması sonrasında ne yapılmalıdır? Bebeğinizi hemen dik konuma getirin ve hemen bebeğinizin sırtına vurun, öksürüğü geçene kadar da bebeğinizi yatırmayın.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar