Etiket arşivi: Dişteki Beyaz Lekeler Nasıl Geçer?

Dişteki Beyaz Lekeler Nasıl Geçer? | Dişteki Lekelerden Kurtulma Yolları Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar

Diş sağlığı, çoğu insan tarafında diş kırılması veya diş ağrısı gibi bir sorun olmadan umursanmaz. Oysaki dişler, vücudun içine açılan en büyük boşluk olan ağızda olması nedeniyle çok önemlidir. Geçirilebilecek en ufak bir diş enfeksiyonu tedavisine geç başlandığında vücutta istenmeyen sağlık problemlerine neden olabilir.

Dişler sağlık dışında dış görünüş içinde çok önemlidir. Çoğu insan ilk tanıştığı kişinin dişlerine bakar mesela. Dişleri sağlıklı ve beyaz olan kişiler bir toplulukta veya arkadaş ortamında konuşurken kendilerine daha çok güvenirler.

Diş sağlığının korunması için herkesin bildiği gibi günde en az iki defa dişlerin fırçalanması gerekir. Özellikle gece yatmadan önce diş fırçalamak çok önemlidir. Gün boyunca yenilen yiyecekler diş aralarında birikirler ve gece olduğunda bu yemek artıklarında bakteriler çoğalarak diş çürüklerine neden olabilirler. Diş fırçalamanın yanı sıra diş ipi kullanmakta çok önemlidir. Diş fırçalarının ulaşamadığı yerlere diş ipiyle ulaşarak o bölgeleri daha iyi temizleyebilirsiniz.

Gün içinde çok fazla çay kahve tüketen kişilerin dişlerinde oluşan lekeler kendilerini çok rahatsız hissettirebilir. Çay kahve dışında sigara içenlerde de diş lekeleri çok fazladır. Dişteki lekelerden kurtulma yolları nelerdir? Dişteki lekelerden kurtulmak için dişler düzenli fırçalanmalı ve diş ipi kullanılmalıdır. Dişteki sigara lekelerinden kurtulmak içinse sigara içenler için üretilmiş sert diş fırçalarını ve özel diş macunlarını kullanmalısınız. Eğer bunları yapmanıza rağmen sigara lekelerinden kurtulamıyorsanız, bir diş doktoruna başvurup lekelerinizi temizletebilirsiniz.

Birçok insan da dişlerinde olan beyaz lekelerden şikayetçidir. Dişteki beyaz lekeler nasıl geçer? Dişteki beyaz lekeler bir diş değil kemik problemidir. Bu yüzden diş fırçası, diş macunu bu lekeleri geçirmeye yardımcı olamaz. Bunun için diş doktoruna gitmeniz gereklidir ve kemik sağlığınıza dikkat etmeli ve düzenli kalsiyum, magnezyum ve D vitamini içeren besinler tüketmelisiniz.

Herkese sağlıklı dişler ve iyi günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar