Ela Gözlere Nasıl Makyaj Yapılmalıdır?

Sponsorlu Bağlantılar

Her renk kendine özeldir ve tabii ki her göz rengi de kendine özeldir. Bu nedenle gözlerinizin rengine göre uygun renklerin seçilmesi hem gözlerinizi daha çarpıcı yapar hem de sizi daha özel hissettirir. Ela gözler ise kendine has bir rengi olduğu için yapılan makyajı çok iyi gösterir. Peki, ela göze nasıl makyaj yapılmalıdır?

Öncelikle elinizde mutlaka olması gereken malzemeleri saysak daha iyi olur. Kaş farı, siyah göz kalemi, eyeliner, siyah rimel (tercihen kahverengi de olabilir), kahve veya yeşil tonlarında çok açık olmamak şartıyla far. Şimdi, ela gözlere nasıl makyaj yapılır sizlere anlatalım.

Ela Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır

– Öncelikle cildinizi güzelce nemlendirin ve göz çevrenize makyajın daha kolay uygulanması ve daha kalıcı olması için göz makyajı bazı uygulayın.

– Daha sonra kahverengi veya yeşilin koyu tonlarında bir far uygulayın.

Sponsporlu Bağlantılar

– Ardından gözlerinizi daha çok belirginleştirmek için kirpik dibinize eyeliner ya da göz kalemi uygulatın, hemen sonrasında eğer iri gözlere sahipseniz göz kapağınızın iç kısmına küçük gözlere sahipseniz alt kirpik diplerinize göz kalemi uygulayın.

– Tercihen siyah olmak üzere ki eğer sarışınsanız kahverengi tercihiniz olmalı, rimelinizi uygulayınız.

– Tüm bu işlemlerin arkasından kaşlarınızı kaş kalemi ya da kaş farı yardımıyla belirginleştiriniz.

Ela gözlere nasıl makyaj yapılır, sizlere anlattık. Gördüğünüz gibi ela gözleri olan bayanların makyaj yapması en fazla on dakika sürmektedir. Eliniz pratikleştikle de daha kısa sürede daha alımlı gözlere sahip olabilirsiniz.

Ela-Gozlere-Nasil-Makyaj-YapilirHerkese bakımlı günler dileriz. Ela gözlere sahipseniz ve kendi makyaj stilinizi oluşturduysanız takipçilerimizin faydalanması adına kendi makyaj stilleriniz hakkında paylaşım da bulunabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git