Dış Gebelik Geçiren Kadınlar Tekrar Hamile Kalabilir Mi?

Sponsorlu Bağlantılar

Dış gebelik, gebeliğin rahim içi dışında farklı bir bölgede oluşmasıdır ve ciddi sonuçlar doğurabilmektedir. Peki, dış gebelikten sonra tekrar hamile kalınır mı?

Dış gebelikte önemli olan konu dış gebeliğin ne kadar sürede teşhis edildiği ve dış gebelik sonucunda kaybın ne kadar olduğu, dış gebelik sonrasında tekrar hamile kalabilmek için çok önemlidir. Eğer dış gebelik erken dönemde teştis edildiyse ve dış gebelik sonlandırılırken yumurtalıklar ve diğer organlar zarar görmediyse, dış gebelik geçiren kadın normal bir şekilde hamile kalabilir.

Sponsporlu Bağlantılar

Bunun dışındada rahim duvarı aşırı zedelendiyse normal gebeliği planlama tarihinizi bir süre erteleyerek iyileşmeye zaman bırakın ve daha sonra tekrar gebelik planlarınızı yapabilirsiniz.

Dış gebelik sonrasında hamile kalınır mı? Eğer dış gebelik tedavisi sonrasında eğer tüpleriniz alınmış ise o zaman normal yöntemlerle hamile kalmak imkansız olur. Böyle durumlarda da bir tüp bebek merkezinden yardım alarak doktor kontrolü eşliğinde aşılama yöntemiyle dış gebelik sonrasında hamile kalabilirsiniz.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git