Sponsorlu Bağlantılar

İçinde bulunduğumuz bu kış aylarında hemen hemen herkes hasta olmakta. En çok şikayet edilen konu ise boğaz kuruluğu.

Boğaz kuruluğu birçok hastalığın habercisidir de. Arkasından burun tıkanıklığı, yutma anında zorluk, öksürük ve ateş. Bütün bu şikayetler farenjit hastalığının belirtisidir.

Gelişen teknoloji ve artan yaşam kalitesiyle birlikte eskiden bir elin parmağını geçmeyen kaloriferli evler artık çok tercih edilmekte. Bu da oda havasının nemlendirilmesinin azalmasına neden olmakta, boğaz kuruluğu şikayetini ortaya çıkarmaktadır. Bu problem için kalorifer peteğinizin üzerine içi su dolu bir kap koyarak odanın havalandırılmasını sağlayabilirsiniz.

Sponsporlu Bağlantılar

Bunun yanı sıra bol c vitamini almak, bal ve pekmez tüketmek, günde en az 2 litre su içmek (mümkünse ılık), süt içmek ve hepsinden önemlisi sigaradan ve sigaralı ortamdan uzak durmak. Her şeyi yaptım boğaz kuruluğum geçmedi diyorsanız doktora gitmenizde fayda var. Doktora gitmeden ilaç kullanmamanızı önerir, sağlıklı günler dilerim.

Boğaz kuruluğu nasıl geçer konusunda sizlerinde ekstra yöntemleriniz varsa okurlarımızın şifa bulması adına bildiğiniz tedavi yöntemlerini yorum yaparak bizlerle paylaşabilirsiniz.

Sponsorlu bağlantılar

12 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar