Sponsorlu Bağlantılar

Yeni anne kadınların, bebekleri hakkında birçok merak ettiği şey vardır. Bunlardan birisi de bebeklerde yeşil kaka neden olur? Bu çok merak edilen konuya açıklık getirmek amacıyla bebekler neden yeşil kaka yapar, araştırdık ve sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bebekler ilk doğdukları zaman ilk yaptıkları dışkıları koyu yeşil ve yapışkan özellikte olup, ilk birkaç dışkılama sonrasında, anne sütüyle beslenen diğer bebekler gibi dışkıları hardal renginde olur. Bebeklerde yeşil kakanın nedeni de genellikle değişken olup, çok pis kokulu ve sümüksü olmadığı sürece bir hastalığı işaret etmez. Peki, bebeklerde yeşil dışkı neden olur?

– 2 ile 6 ay arasında bebeklerde bağırsak hareketleri yavaşladığı için yeşil dışkı olabilir,
– Anne veya bebeğin ayaklarını üşütmesi durumunda hem yeşil dışkı hem de gaz sıkıntısı olabilir,
– Annenin yediği şeyler direkt olarak bebeği etkilediği için annenin yeşil sebzeler tüketmesi sonucu yeşil kaka olabilir,
– Doktorun verdiği demir damlaları da bebeğinizin kakasının renginin yeşil olmasına neden olabilir.

Kimilerine göre yeşil kaka bebeğin aç kalmasına bağlı olabilir fakat bununla hiçbir alakası yoktur. Bebeğinizin aç kaldığını sürekli aranmasından, ağlamasında ve bebeğinizin kakasının çok açık renkte olmasından anlayabilirsiniz. Bebeğinizin kakasında kan, sümüksü görünüm olursa ve kokusu pis olursa o zaman bir hastalığa işaret olabilir. O zaman mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir.

Herkese sağlıklı günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar

1 Yorum Yapılmış.

  1. engine diyor ki:

    slmlar doğru bilgi iyi yaşamdır;sarılık olan varsa mutlaka emzirsin bolca anne sütü en iyi ilacıdır ve mor ışın buda hastanede.benim çocukta oldu 2 gün mor ışında kaldı şükür ondan şikayet yok ama şimdi dışkısı yeşil ve benek benek kırmızı renkte ve ateşi oluyor büyükler bu rengin kulak ağrısından olduğunu söylüyor şimdi doktora uğraya cam bakalım ne olcak inşallah iyi olur herkese Allah yardım etsin.AMİN.

16 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar