Bebeklerde Yeşil Kaka Neden Olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Yeni anne kadınların, bebekleri hakkında birçok merak ettiği şey vardır. Bunlardan birisi de bebeklerde yeşil kaka neden olur? Bu çok merak edilen konuya açıklık getirmek amacıyla bebekler neden yeşil kaka yapar, araştırdık ve sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Bebekler ilk doğdukları zaman ilk yaptıkları dışkıları koyu yeşil ve yapışkan özellikte olup, ilk birkaç dışkılama sonrasında, anne sütüyle beslenen diğer bebekler gibi dışkıları hardal renginde olur. Bebeklerde yeşil kakanın nedeni de genellikle değişken olup, çok pis kokulu ve sümüksü olmadığı sürece bir hastalığı işaret etmez. Peki, bebeklerde yeşil dışkı neden olur?

Sponsporlu Bağlantılar

– 2 ile 6 ay arasında bebeklerde bağırsak hareketleri yavaşladığı için yeşil dışkı olabilir,
– Anne veya bebeğin ayaklarını üşütmesi durumunda hem yeşil dışkı hem de gaz sıkıntısı olabilir,
– Annenin yediği şeyler direkt olarak bebeği etkilediği için annenin yeşil sebzeler tüketmesi sonucu yeşil kaka olabilir,
– Doktorun verdiği demir damlaları da bebeğinizin kakasının renginin yeşil olmasına neden olabilir.

Kimilerine göre yeşil kaka bebeğin aç kalmasına bağlı olabilir fakat bununla hiçbir alakası yoktur. Bebeğinizin aç kaldığını sürekli aranmasından, ağlamasında ve bebeğinizin kakasının çok açık renkte olmasından anlayabilirsiniz. Bebeğinizin kakasında kan, sümüksü görünüm olursa ve kokusu pis olursa o zaman bir hastalığa işaret olabilir. O zaman mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir.

Herkese sağlıklı günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git