Sponsorlu Bağlantılar

Bebeklerde konak, bir hastalık olmayan ve aynı zamanda bu nedenle tedavi gerektirmeyen bir durumdur. Bebeği rahatsız etmez. Peki, bebeklerde konak neden olur?

Konak, yeni doğmuş bebeklerin vücudundaki, sıvı oluşumları nedeniyle oluşabilmektedir. Aynı zamanda bebekler yeni doğdukları zamanda bile hergün veya gün aşırı yıkanması gerekmektedir. Banyo yaptırma arası uzatıldığı zamanlarda da bebeklerin kafasında konak oluşabilmektedir.

Söylediğimiz gibi konak tedavi gerektirmez ve evde hergün yapabileceğiniz kısa bir bakımla konaktan kurtulmanız mümkündür.

Bebeklerin kafasındaki konak nasıl geçer?

Öncelikle bebeğinizin kafasında konak oluşan bölgeye baden yağını iyice yedirin ve bir 15 dakika kadar bekleyin. Daha sonrasında ise sık dişli bir tarak yardımıyla üsten ve bastırmayacak şekilde yavaş yavaş taramaya başlayın. Tararken kesinlikle zorlama yapmayın ve bir seferde hepsini çıkarmaya çalışmayın. Bebeğinizin kafasındaki tüm konak geçene kadar hergün bu işlemi tekrarlayın ve her işlem sonrasında bebeğinizi mutlaka yıkayın.

Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Sponsorlu bağlantılar

10 + 5 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar