Sponsorlu Bağlantılar

Birçoğumuza hayatında en az birkaç kere başına gelmiş olabilir ani göz kararmaları. Kimi zaman da sürekli meydana gelmektedir. Peki bu ani göz kararmalarının nedenleri nelerdir? Göz kararmasının sebepleri :

– Oturur veya yatar pozisyondayken birden ayağa kalkınca meydana gelebilir. Buna ortostatik hipotansiyon adı verilmektedir ve bu göz kararmaları kendiliğinden ve birkaç saniye içinde kaybolur. Çok önemsenmemesi gerekir ama çok sık olmaya ve uzun süre geçmemeye başladığı zaman bir dahiliye doktoruna görünmeniz gerekmektedir.

Göz kararmasının sebebi arasında kan şekerinin düşmesi olabilir. Uzun süre aç kalmak sonucu yani genellikle yanlış diyet yapanlarda görülmektedir ya da şeker hastalarında insülinin fazla yapılması veya uzun süre aç kalmaları sonucu görülebilir.

Ani göz kararmasının başka bir nedeni de kansızlık olabilir. Bu nedenle bir doktora gitmeniz sizin için en iyisi olacaktır.

– Kansızlığın başka bir boyutu olan demir eksikliği de göz kararmalarının sebepleri arasındadır ve mutlaka doktor tedavisi gerektirmektedir.

Ani göz kararmasının nedenlerinden sonuncusu ise göze giden damarların daralması ve bunun sonucunda gözün yeterli beslenememesi sonucu da görülmektedir ve ciddi sorunlar ortaya çıkarır. Bu nedene göre göz kararmalarında genellikle tek göz kararır. Yani tek göz kararması şikayetiniz varsa mutlaka bir göz doktoruna başvurmanız gerekmektedir.

Sizlere ani göz kararmasının sebeplerini paylaştık. Siz de şikayetinize uygun olan nedeni bulup ona göre mutlaka doktora başvurmanız gerekmektedir. Herkese iyi günler ve acil şifalar dileriz.

 

Sponsorlu bağlantılar

12 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar