Sponsorlu Bağlantılar

Pankreastan salgılanan insülin hormonunun az salgılanması veya yeteri kadar salgılanması fakat etkin olmaması nedeniyle vücuttaki karbonhidrat, yağ ve protein metabolizmasının bozulması sonucuyla oluşan diyabet yani şeker hastalığı olan kişilerin en önemli problemi kan şekeri düzeyinin normal sınırlarda tutulamamasıdır.

Normal yani sağlıklı kişilerin açlık insülin değeri 90 mg/dl nin altında olması gerekmektedir. Tokluk insülin değeri ise 140 mg/dl nin altında olması gerekmektedir.
Diyabetli yani şeker hastası olan kişileri açlık insülin değeri ve tokluk insülin değeri normal yani sağlıklı kişilerinkiyle aynı olması gerekmektedir. Fakat yaş ilerledikçe bu değerleri biraz yukarı çekmek mümkündür. Örneğin; 65 yaşından sonra açlık insülin değeri 100 mg/dl nin altında, tokluk insülin değeri ise 160 mg/dl nin altında olmalıdır.

Aslına bakılırsa bu değerler açlık insülin değeri veya tokluk insülin değerini ifade etmemektedir. Bunun doğrusu açlık kan şekeri veya tokluk kan şekeri olmalıdır.

Sponsorlu bağlantılar

10 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)  


Hamilelik Haftası Hesaplama
Sağlık Haberleri
Facebook Sayfamız
İdeal Kilo Hesaplama
Cilt Bakımı
Kadın Sağlığı
Hastalık Belirtileri
Yasal Uyarı
web sitemiz dahilinde yer alan tüm bilgiler tavsiye olarak sizlere aktarılmıştır. bu bilgilerin tedavi amaçlı olmadıklarını bilmenizi isteriz. Yer alan bilgileri doktor gözetimi dışında uygulamanız durumunda başınıza geleceklerden sorumlu değiliz. Bu yüzden lütfen bir hekime danışınız.
Bağlantılar